zdielať

Prsteň, ktorý nie je na ozdobu. Viete, čo je Su-jok?

su-jok - P1200392 - Prsteň, ktorý nie je na ozdobu. Viete, čo je Su-jok?
Prsteň Su-jok Zdroj: Autor článku

Zrejme ste už počuli o reflexných bodoch na chodidlách, pomocou ktorých si môžete premasírovať celé telo. Niečo podobné máme aj na prstoch. Je v nich množstvo nervových zakončení celého tela. Masážou prsteňom Su-jok nielen stimulujete akupresúrne body, ale aj podporujete prekrvenie, prúdenie lymfy a priaznivo pôsobí aj na opuchnuté prsty.

su-jok - P1200381 1024x743 - Prsteň, ktorý nie je na ozdobu. Viete, čo je Su-jok?
Zdroj: Autor článku

Výhoda je, že túto masáž zvládnete aj sami a môžete ju praktizovať kedykoľvek a kdekoľvek. Rovnako môžete prsteň použiť na prsty na rukách aj na nohách. Jednu vec však nerobte, prsteň nesmie zostať na prste bez pohybu, musíte ním neustále rolovať po prste hore-dole. Najlepšie výsledky dosiahnete, ak ho budete používať každý deň, pokojne aj viackrát.

Ocenia ho najmä ľudia, čo pracujú veľa za počítačom a hudobníci, ktorý majú takisto namáhané prsty.
Masáž pôsobí uvoľňujúco, antistresovo a vďaka podpore mozgovej aktivity zvýšite vaše sústredenie a zaženiete únavu.

su-jok - P1200341 - Prsteň, ktorý nie je na ozdobu. Viete, čo je Su-jok?
Zdroj: Autor článku

Su-jok, podľa čoho je prsteň pomenovaný, je diagnostická aj liečebná metóda, ktorá má komplexný prístup. Vychádza z toho, že zdravotné problémy sú spôsobené energetickou nerovnováhou v našom tele.

Su-jok je kórejský výraz pre rukunohu. Celé naše telo sa v zmenšenej podobe premieta aj na ruke a chodidle, ktorých body sú prepojené s celým našim telom.
Pri nejakom probléme môžu byť niektoré tieto body bolestivé, majú inú teplotu či iné zmeny. Vtedy prichádza diagnostika špeciálnou tyčinkou s guľatým zakončením, ktorou terapeut tlačí na brušká prstov.
Nasleduje ošetrenie, ktoré môže byť formou akupresúry, akupunktúry, pôsobenia tepla alebo chladu, pôsobenia farieb, lepenia rôznych semienok rastlín na konkrétne body, pôsobenia magnetického poľa, masáže valčekom alebo už spomínaným prsteňom.

Zdroje:
kniha: Su-jok – zdraví na ruce – Ján Pukluš

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode