zdielať

Prirodzené ochladenie v lete

teplo - angelo pantazis 749632 unsplash - Prirodzené ochladenie v lete
Prirodzené ochladenie v lete - aké sú možnosti? Angelo Pantazis

Ortuť teplomera posledné dni dosahuje stále vyššie hodnoty a my už či chceme alebo nie sa musíme zmieriť s faktom, že leto je tu. Hoci ešte právoplatný letný dátum nenastal a do letného slnovratu ešte zostáva niekoľko dní, teploty sú už výlučne letné. Ak sa pozeráme na leto len ako na obdobie dovoleniek, je teplé počasie príjemné. Ak však máme vysoké teploty prežiť v práci či na cestách, začína byť prežitie celkom problémovou činnosťou. Ako sa to dá vyriešiť? Aké sú možnosti prirodzeného ochladenia?

teplo - monika grabkowska 317238 unsplash 683x1024 - Prirodzené ochladenie v lete
autor: Monika GrabkowskaAké sú prírodné cesty k letnému osvieženiu?

Výborným pomocníkom pre prirodzené ochladenie je mentol, ktorý sa nachádza v mäte. Hoci to nemusí byť očividné, ale mätový čaj je jedným z najlepších pomocníkov. Pre pokojný spánok vám pomôžu i rôzne gély, v ktorých sa výťažok z mäty nachádza. Dobrou správou je, že tieto gély pomáhajú aj pri opuchnutých nohách, ktoré sú nielen v lete problémom mnohých ľudí.

Ak máte v izbe nepríjemné dusno a nepatríte medzi šťastlivcov, ktorí majú klimatizáciu, skúste nechať zamraziť vo fľašiach vodu a umiestniť ich pred zapnutý ventilátor. Zmrazená voda dokáže vzduch v miestnosti citeľne ochladiť. Je pravdou, že to nebude taký efekt ako v klimatizovanej miestnosti, ale počas vysokých teplôt sa počíta každý stratený stupeň. Dobrým nápadom však nie je studená sprcha, ktorá telo vôbec neochladí a zbytočne zaťaží srdcovo-cievny systém. Stavte radšej na príjemnú vlažnú vodu, ktorá prinesie vytúžené ochladenie.

teplo - james connolly 363041 unsplash 683x1024 - Prirodzené ochladenie v lete
autor: James ConnollyLetná dovolenka je príjemná, avšak vysoké teploty v práci sú problém.

Vítaným osviežením sú aj termálne vody v spreji, ktoré pohodlne zbalíte na cesty so sebou. Určite vás poteší aj oblečenie z bavlny a ľanu, ktoré príjemne saje pot a zároveň je voľné a pohodlné pre pokožku. Možností ako sa ochladiť je dostatok – staviť môžete i na esenciálne oleje či vloženie telového mlieka do chladničky. Zvoľte si spôsob, ktorý vám bude najviac vyhovovať a prinesie vám vytúžené ochladenie. Nesiahajte však po mimoriadne studených veciach, ktoré vám môžu akurát priniesť zapálené hrdlo.

Kategórie:

Podobné články

Volám sa Katka a už niekoľko rokov sa aktívne venujem blogovaniu a písaniu príspevkov. Som kreatívna osoba, ktorá veľmi rada skúša nové veci a objavuje nepoznané. V mojich príspevkoch sa často dočítate o celiakii, pretože s touto diagnózou bojujem už nejaký ten piatok. Hľadám nové recepty a s obrovskou radosťou vyvraciam mýty, ktoré o nej kolujú.
mmnt.sk
Close Cookmode