zdielať

Príprava na pracovný pohovor je polovica úspechu

pohovor - job interview 3410427 1920 - Príprava na pracovný pohovor je polovica úspechu
Na plánované stretnutie nikdy nemeškajte. pixabay.com

Nájsť si prácu svojich snov je skutočne náročné. Ak ju však chceme nájsť, musíme úspešne absolvovať pracovný pohovor, na ktorý je dôležité pripraviť sa.

Zaujímavý životopis je prvým krokom k úspechu

Buď odlišný od ostatných kandidátov. Asi prvým dôležitým krokom je spraviť zaujímavý životopis, ktorý sa bude líšiť od ostatných a svojim vizuálom zaujme na prvý pohľad. Dávaj si na to ešte väčší pozor, hlavne v prípade, že sa zaujímaš o pracovné pozície, ktoré majú kreatívnu pracovnú náplň. Ďalším dôležitým bodom je uvádzať do životopisu skúsenosti, ktoré súvisia s profesiou, ktorú chcete vykonávať. V správnom životopise je dôležitá aj gramatika. Ak sa hlásite napríklad na pozície ako reaktor alebo copywriter, tak s gramatickými chybami či preklepmi neuspejete. Prvý správny dojem urobí aj mailová adresa, z ktorej posielate životopis. Nikdy ezabudnite napísať v maili viac informácií o životopise a predstaviť sa.

Dochvíľnosť je základ

Medzi asi najdôležitejšie pravidlá pracovného pohovoru platí, že na pohovor nemôžete meškať za žiadnych okolností. Ak by sa už náhodou vyskytol dôvod, pre ktorý nie ste dochvíľny, nezabudnite sa hneď na začiatku ospravedlniť.

Buďte v pokoji a nestresujte

Pokoj a pohoda ukáže vášmu potenciálnemu budúcemu zamestnávateľovi, že stresujúca situácia ako je pohovor samotný vás nedokáže rozhodiť. Je to skvelý prvý dojem a povie o vás, že v budúcnosti zvládnete aj náročnejšie zadania.

pohovor - job 4131482 1920 1024x683 - Príprava na pracovný pohovor je polovica úspechu
autor: pixabay.comNaštudujte si o firme všetky dostupné informácie.

Ukážte čo máte radi

Rozprávajte s nadšením o tom, čo vás na aktuálnej, ale aj budúcej práci bude baviť. Nadšený a proaktívny  prístup dokáže spraviť skvelý prvý dojem. Ak máte akékoľvek otázky k novej práci, neváhajte sa pýtať. Zamestnávateľ má vždy lepší dojem z kandidáta, ktorý sa nebojí opýtať sa a prejaví aj svoj názor.

Vyskúšajte si pohovor tak, že ho vediete

Ak sa chcete dôkladne pripraviť na pohovor, vyskúšajte si ho precvičiť s niekym z opačného pohľadu. Predstavte si, že vy ste potenciálny zamestnávateľ a kladiete otázky záujemcovi. Týmto spôsobom si prejdete otázky, ktoré môžete na pracovnom pohovore dostať.

Naštudujte si sociálne siete a prečítajte si o firme

Medzi otázky na pohovore často patrí čo viete o firme. Na túto otázku s pripravte skutočne dôkladne a načítajte si dostupné články a pozrite si komunikáciu na sociálnych sieťach.

A na záver nezabudnite poďakovať za možnosť zúčastniť sa na pohovore.

 

 

Kategórie:

Podobné články