zdielať

Pripomeňte si detstvo pri letných hrách na slniečku

leto - cretaceous 178345 1920 - Pripomeňte si detstvo pri letných hrách na slniečku

Kedysi, v čase keď mnohí z nás netrávili  veľa voľného času na Facebooku či iných sociálnych sieťach, radi sme trávili čas na ihriskách či v prírode a hrali vonkajšie hry. Pripomeňte si s nami, ktoré to boli a vráťte sa do detstva. 

Teplé počasie je ideálne na vonkajšie aktivity, vďaka ktorým si môžeme spríjemniť  dlhé večery a zlepšíte fyzickú kondíciu. Bonusom tohto celého bude aj krásne opálenie. Odporúčame zobrať si na slniečko so sebou opaľovací krém, ale aj nezabudnúť na dostatočný pitný režim.

Schovajte sa na tajné miesto

Tradičnú schovávačku si z detstva pamätá hádam každý z nás. Ideálnym miestom na túto hru je vonkajšie prostredie, ktoré poskytuje množstvo možností na nenápadné schovanie sa. Ak chcete dodať hre ešte väčšie tajomstvo, zahrajte si ju vo večerných hodinách a v tme.

Zabavte sa pri skákaní škôlky či nakreslite niečo na chodník 

Pamätáte si detskú hru, kedy ste si kriedami nakreslili na trasu s názvom škôlka, ktorú ste  chceli preskákať a nestupiť pri tom na čiaru. Ak však máte kreatívnu chvíľku, použite kriedy a nakreslite niečo na zem. Susedia, ktorí pôjdu okolo sa určite potešia zaujímavým výtvorom na chodníkoch.

Zaskáčte si na švihadle či preskakujte gumu a vyformujte vďaka tomu postavu

Medzi náročnejšie fyzické aktivity patrí skákanie na švihadle či preskakovanie cez gumu. Ak chcete trošku spáliť kilá z karantény či home office alebo si vyformovať si postavu, vezmite do rúk švihadlo. Ak si pri tom chcete aj trošku zasúťaziť, zavolajte svojich kamarátov na súboj a zmerajte si sily.

leto - jump rope 1443645 1920 1024x680 - Pripomeňte si detstvo pri letných hrách na slniečku

Vyskúšajte svoju šikovnosť uhýbaním sa pred lietajúcou loptou

Jedna z najobľúbenejších hier pre deti, ktorú si z hodín telesnej výchovy pamätá asi každý z nás je loptová hra vybíjaná. V tejto hre súťažia proti sebe dva tímy a cieľom je, aby hráči vydržali v ihrisku najdlhšie. Víťazom je ten tím, ktorému zostane v hre posledný hráč.

 

Kategórie:

Podobné články