zdielať

Metóda Bullet Journal – zlepšenie v práci i vytvorenie zvykov

bullet journal - estee janssens iYHvBxIIs90 unsplash scaled - Metóda Bullet Journal – zlepšenie v práci i vytvorenie zvykov
Metóda Bullet Journal šetrí čas i pomáha vytvárať nové zvyky. Estee Janssens

Dnes sa zameriavame na zlepšenie svojich organizačných schopností viac ako kedykoľvek predtým. Rôzne typy diárov a zápisníkov sa pri rýchlom tempe práce stávajú takmer nevyhnutnosťou a tiež spôsobom, ako na nič nezabudnúť. Rovnako populárne sú nové aplikácie na báze pripomienok, ktoré nás zásobujú čerstvou porciou povinností hneď po spustení. Ako však objaviť ideálny diár, zápisník či iný nástroj na plánovanie? Mimoriadne populárnou sa stáva metóda Bullet Journal, systém vytvorený dizajnérom Ryderom Carrollom. Jeho hlavnou úlohou je pomoc v sledovaní minulosti, organizácia prítomnosti a plánovanie budúcnosti.

bullet journal - estee janssens zni0zgb3bkQ unsplash 1024x684 - Metóda Bullet Journal – zlepšenie v práci i vytvorenie zvykov
autor: Estee JanssensBullet Journal môže mať mnoho podôb.

Ako sa tvorí Bullet Journal?

Bullet Journal dokáže vytvoriť každý. Na pomoc si stačí zavolať tenkú čiernu fixku, pravítko a zápisník s bodkovanými stranami. Ideálne je, ak má Váš nový zápisník i číslované strany i záložky. Na začiatku si vytvoríte ročný prehľad, do ktorého zapíšete všetky známe termíny. Pokračujete vytvorením mesačného a napokon týždenného prehľadu. Naplánovanie jednotlivých dní umožňuje ľuďom lepšie si rozvrhnúť svoje povinnosti a sústrediť sa na podstatné veci.

Metóda Bullet Journal je obľúbená po celom svete. Sociálne siete sú zahltené celou radou účtov obsahujúcich praktické typy i nápady ako organizovať Bullet Journal. Obľúbenou funkciou je i Habit Tracker, tabuľka umožňujúca zapisovanie zvykov. Ak plánujete napríklad vypiť dva litre vody každý deň, vytvorte si tabuľku, ktorá Vám umožní sledovať pokroky v tomto zvyku i to, či sa Vám naozaj darí ho dodržať každý deň.

bullet journal - estee janssens aQfhbxailCs unsplash 1024x684 - Metóda Bullet Journal – zlepšenie v práci i vytvorenie zvykov
autor: Estee JanssensVytváranie správneho organizéra by Vám nemalo zabrať príliš veľa času.

Kedy je metóda Bullet Journal naozaj nápomocná?

Mnoho ľudí robí základnú chybu a vrhá sa v metóde Bullet Journal za dokonalosťou. Perfektne nakreslené strany organizéra, množstvo ilustrácií a tabuliek. Bullet Journal má však predovšetkým pomáhať v organizácii času, nie sa stať jeho hlavným nepriateľom. Ak tvorba zápisníka zaberá príliš veľa času, niekde sa stala chyba. Ak si nedokážete nájsť čas na realizáciu povinností, kvôli tvorbe Bullet Journal možno by ste mali vyskúšať niektorý z predpripravených nedatovaných diárov, ktoré vedia byť rovnako funkčné a nápomocné.

Kategórie:

Podobné články

Volám sa Katka a už niekoľko rokov sa aktívne venujem blogovaniu a písaniu príspevkov. Som kreatívna osoba, ktorá veľmi rada skúša nové veci a objavuje nepoznané. V mojich príspevkoch sa často dočítate o celiakii, pretože s touto diagnózou bojujem už nejaký ten piatok. Hľadám nové recepty a s obrovskou radosťou vyvraciam mýty, ktoré o nej kolujú.
mmnt.sk
Close Cookmode