zdielať

Dostaneš krásnu kyticu na Valentína. Vieš sa o ňu správne postarať?

valentín - ohtilly yoUCbDLwk8E unsplash scaled - Dostaneš krásnu kyticu na Valentína. Vieš sa o ňu správne postarať?
Správna starostlivosť vie predĺžiť životnosť kvetov o niekoľko dní. Autor: unsplash.com

Valentín je tu a väčšina partnerov kupuje svojim partnerkám kvety či kytice. Viete ako by ste sa mali starať o kvety tak, aby vydržali krásne viac ako len pár dní?

Valentín je sviatok, ktorý veľa ľudí miluje, ale nájdu sa aj takí, ktorí majú voči nemu odpor či predsudky. Chlapi, ktorí patria medzi priaznivcov tohto sviatku často vyjadrujú svoje city práve kyticou. Hovorí sa, že kvety, ktoré sú prinesené z úprimnej lásky vydržia dlhšie. Kvety vždy vyčaria úsmen na tvári a určite potešia každého. Jedna ruža stojí minimum a vie spríjemniť celý deň. My vám prinášame tipy, ako sa postarať o kyticu tak, aby vám robia radosť viac ako týždeň.

Základom krásnej kytice je správny rez kvetov. Keď dostanete kvety, nikdy nezabudnite odrezať spodok stonky. Správne narezaná plocha by mala byť väčšia, preto by sa kvety mali narezať šikmo. Dôležitým krokom pri správnej starostlivosti o kvety je aj ich uloženie do čistej vázy a pravidelná výmena vody. Dôležitá je aj teplota vody a mala by byť v ideálnom prípade odstáta. Pri výbere vázy a napĺňaní vodou je dôležité myslieť na to, aby boli ponorené všetky stonky.

valentín - irena carpaccio LxPbYq0Dj g unsplash 1024x683 - Dostaneš krásnu kyticu na Valentína. Vieš sa o ňu správne postarať?
autor: unsplash.comPri správnej starotlivosti treba myslieť na čistú vodu, výživu, ale aj umiestnenie v izbe.

Vázu s kvetmi  postavte tak, aby mala dostatok svetla, ale zároveň, aby nestála v prievane. Dôležité je postaviť ju tak, aby nestála vedľa zrejúceho ovocia. Zrejúce ovocie uvoľňuje plyn etylén, ktorý skracuje trvácnosť kvetov. Ak máte kvety, ktoré už začali vädnúť v zmiešanej kytici, určite ich rýchlo vyhoďte. Aj z týchto kvetov sa vyplavuje etylén, kvôli ktorému začínajú aj ostatné kvety vädnúť. Pridajte im aj výživu, ktorá sa zameriava na podporu vitality kvetov. Táto výživa zvyčjne býva pribalená ku kytici.

Najdôležitejšie v starostlivosti o kvety určite je starať sa o ňu s láskou.

 

 

Kategórie:

Podobné články