zdielať

5 jazykov lásky, vďaka ktorým nájdete pochopenie pre svojho partnera

vzťahy - pair 3798371 1920 - 5 jazykov lásky, vďaka ktorým nájdete pochopenie pre svojho partnera

Každý vzťah si raz prejde náročnejším obdobím. Je krásne keď toto obdobie spolu s partnerom prekonáte. V tomto článku sa dočítate, ako pochopiť svojho partnera v náročnejšom období a spraviť ho šťastnejším

Kniha  jazykov lásky je pre mnohých ľudí vzťahovou Bibliou. Z môjho pohľadu čítať túto knižku bol skutočne zážitok. ktorý ma napĺňal. Patrí medzi jednu z hodnotných kníh a podľa môjho názoru by si ju mal prečítať každý, bez ohľadu na to či máte partnera alebo nie. Autorom je známy Gary Chapman, ktorý je poradcom pre vzťahy a moderátorom zároveň. Je autorom série kníh o láske, vzťahoch a manželstve. Po viac ako 30 rokoch praxe Gary dospel k teórii, že existuje 5 jazykov lásky, ktoré ľudia používajú, pričom každý z nás má primárny jeden svoj. Ak chcete so svojim partnerom mať skutočne šťastný vzťah, mali by ste sa naučiť hovoriť jeho jazykom lásky, aj keď často sa stáva, že obaja vo vzťahu o majú úplne iný. Práve vtedy je dôležité porozumenie. O jeho teóriu sa opierajú aj mnohí psychológovia  a manželskí poradcovia v súčasnosti. Spomínaná kniha sa stala bestsellerom po celom svete a predalo sa z nej viac než 11 miliónov výtlačkov. Kniha je plná krásnych a motivujúcich myšlienok.

5 jazykov lásky:

  • slová uistenia

Ide o slová uistenia, komplimenty, verbálne slová, ktoré by sa mali svojmu partnerovi dávkovať často. Podľa Garyho slov by mali nahradiť tieto slová výčitky. Skúste partnerovi  namiesto vecí, ktoré mu vyčítate, že nerobí pochváliť aj za maličkosti.  Možno vás partner prekvapí a začne tie veci robiť aj sám od seba len, aby počul ďalšie ocenenie.

  • pozornosť

Väčšina ľudí, ktorých primárnym jazykom lásky je pozornosť vyžaduje plnohodnotný čas s partnerom. Počúvajte svojho partnera, keď vám hovorí o svojich snoch, záľubách, ale aj o životných plánoch. V tomto čase je dôležité dať nabok telefón, či iné vplyvy, ktoré by mohli narúšať komunikáciu. Vyhraďte si pre svojho partnera pár minút sústredenej pozornosti denne. Dajte mu každý deň pocítiť aj keď len na chvíľu, že váš partner je pre vás prvoradý.

Pre mnohých ľudí je spoločný čas najdôležitejším predpokladom fungujúceho vzťahu. vzťahy - men 2425121 1920 - 5 jazykov lásky, vďaka ktorým nájdete pochopenie pre svojho partnera
autor: pixabay.comPre mnohých ľudí je spoločný čas najdôležitejším predpokladom fungujúceho vzťahu.

  • prijímanie darov

Napriek tomu, že na prvý dojem pôsobí tento jazyk lásky povrchne, podľa slov Chapmana ide o spôsobom, akým partner vďaka konkrétnemu symbolu hovorí, že si na toho druhého spomenul. Ide o milé prejavy pozornosti, napríklad ako keď dieťa prinesie svojej matke odtrhnutú kvetinu zo záhrady. Darčekom môže byť aj odkaz s peknými slovami.

  • skutky služby

V spoločnej domácnosti ide hlavne o domáce práce. Všetky tieto aktivity si vyžadujú myslenie, plánovanie a  čas. Ak sú vykonávané s pozitívnym myslením a dobrovoľne, môžeme ich považovať za dôkaz a prejav lásky.

  • fyzický dotyk

Pre mnohých ľudí je primárnym jazykom lásky dotyk, pohladenie, či iný fyzický kontakt. Často môže ísť aj o malé a náhodné dotyky ako napríklad dotknutie sa rukou keď mu podávate večeru. Ďalsím prejavom je fyzický prejav a dotyk na verejnosti, napríklad držanie za ruku pri prechádzke v parku.

Ak chcete aj vy zistiť, ktorý jazyk lásky je vyskúšajte si spraviť test tu: TEST

Určite odporúčame prečítať túto knihu, prípadne pozrieť si videá na Youtube. Váš partner určite ocení drobnosti, ktoré sa snažíte zmeniť na sebe a nájdete si tak vďaka sebe cestu plnú porozumenia.

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode