zdielať

4 tipy ako ušetriť peniaze a neobmedzovať sa

šetrenie - counting 3125587 1920 - 4 tipy ako ušetriť peniaze a neobmedzovať sa
peniaze, šetrenie, rady a tipy Zdroj: pixabay.com

Sú chvíle kedy si radi odložíme peniažky navyše, najmä v náročnejších obdobiach ako je situácia s covid-19. Či už ide o rezervu do budúcnosti, alebo len šetrenie na výlet či na niečo po čom dlho túžime. Niekedy je však ťažké odložiť si peknú časť peňazí z výplaty.

V dnešnom článku prinášame tipy ako ušetriť peniaze a nemusieť pri tom drasticky obmedzovať svoje pohodlie. Prečítajte si, ako dokážete ušetriť aj bežnými maličkosťami.

Choďte na prechádzku namiesto cestovania autobusom

Chodenie autobusom patrí medzi finančné položky väčšiny z nás. Či už cestujeme do školy, do práce alebo za zábavou. Pri kupovaní jednorázových cestovných lístkov ,,za pár centov“, často si ani neuvedomujeme koľko vlastne míňame na cestovnom. Keď však máte krátku trasu, skúste niekedy vymeniť autobus za prechádzku. Tento spôsob šetrenia je zároveň veľmi prospešný aj pre telo a fyzickú kondíciu, takže je to vlastne 2 v 1. Prechádzka je zároveň skvelou chvíľou na urovnanie si myšlienok a pre psychickú regeneráciu.

Zoberte si vlastnú tašku na nákup

Nosenie vlastnej tašky na nákup je tak isto spôsobom ako sa dá ušetriť. Zdá sa, že obyčajná nákupná taška stojí len pár centov. Pri pravidelnom väčšom nákupe táto položka môže vyskočiť na niekoľko desiatok eur mesačn . Preto odporúčame všetkým ženám mať pri sebe v kabelke pravidelne aspoň jednu tašku.  Tým, že nebudete nakupovať igelitové tašky, zároveň pomôžete aj prírode.

šetrenie - shopping 2163323 1920 1024x683 - 4 tipy ako ušetriť peniaze a neobmedzovať sa
autor: Zdroj: pixabay.comVlastná taška na nákup šetrí peniaze a prírodu.

Pite pitnú vodu a kávu si spravte doma

Pitie sladkých nápojov,  prípadne sýtených vôd je v mnohých prípadoch pre telo nezdravé. Skúste vymeniť zvyk nakupovania si balenej vody za pitie čistej vody. Okrem toho, že pomôžete svojmu telu, čistá pitná voda je dostupná všade. Ďalším tipom ako ušetriť je spraviť si rannú kávu doma a nekupovať si ju napríklad po ceste do roboty.

šetrenie - coffee 2306471 1920 1024x683 - 4 tipy ako ušetriť peniaze a neobmedzovať sa
autor: Zdroj: pixabay.comVychutnajte si kávu doma namiesto toho. aby ste si ju kúpili v stánku.

Stravujte sa doma  a uvarte čo máte radi

Určite väčšina z  nás rada vybehne na obed či večeru s kamarátkou alebo s priateľom. Rovnako aj spoločné firemné obedy pomáhajú udržiavať tímovosť v  pracovnom  kolektíve. Napriek tomu, skúste niekedy navrhnúť kolegom alebo, aby ste si aspoň raz za mesiac priniesli obedy so sebou do kuchynky a naobedovali sa spolu. Aj takýto obed má svoje čaro. Varenie vlastného jedla dokáže ušetriť niekoľko desiatok eur mesačne. Tak čo, kedy si dáte spoločný obed?

Vďaka tomuto článku sa síce určite nestaneš milionárom, napriek tomu veríme, že vďaka nemu ušetríte aspoň pár eur na kofolu či dobrú knižku.

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode