zdielať

Uprising 2019 bol aj napriek nepriaznivému počasiu nezabudnuteľným zážitkom

lauryn hill - 69546140 3067550729927478 2311191991548903424 n - Uprising 2019 bol aj napriek nepriaznivému počasiu nezabudnuteľným zážitkom

Pohodová atmosféra, úsmev na tvári a skvelé koncerty. To všetko bol tohtoročný Uprising v Bratislave. 

Posledný augustový víkend ako už tradične privítal na Zlatých pieskoch najväčší reggae festival Uprising. Dvanásty ročník predstavil zvučné mená a rozžiaril tak tváre návštevníkov až na ôsmych stageoch. Natešení fanúšikovia festivalu si mohli vymeniť vstupenky za náramky už večer pred oficiálnym otvorením. Skvelá hudba, ktorá naladí dovolenkovú atmosféru začala už v piatok počas poobedných hodín.

V sobotu bol hlavnou hviezdou podujatia koncert svetoznámej speváčky Ms. Lauryn Hill, aj keď jej predskokanka a producentka Reborn sklamala návštevníkov. Diváci si rovnako zamilovali aj speváčku Hollie Cook, ktorá predviedla perfektnú šou a ukázala svoje kvality. Skvelé vystúpenie priniesla aj dvojica z Londýna Chase & Status.

Jedným z najlepších koncertov bola oslava narodením dvoch festivalových stálic a to skupín Medial Banana a Polemic. Energia, ktorú priniesli na pódium bola neopísateľná, a obidve skupiny tak dokázali, že aj slovenská hudba patrí na podujatia ako headliner. Interpreti zaspievali aj spoločnú novinku s názvom Staré časy a množstvo prídavkov vrátane ich najväčších hitov.

Počasie však tento rok neprialo celému podujatiu. V sobotu v noci prišla do Bratislavy búrka, ktorá zasiahla aj festival. Program na hlavnom pódiu bol prerušený. Kvôli nepriaznivému počasiu pokračoval neskôr a to vystúpeniami Horacea Andyho či skupinou Ultrazvuk. Počasie opäť neprialo a búrka sa vrátia aj neskôr.

Súčasťou tohto podujatia bol tradične aj bohatý sprievodný program v podobe stand up comedy Silné reči či cestovateľské kiná.

Aj keď počasie nevyšlo podľa predstáv, návštevníkov festivalu potešilo, že Dopravný podnik mesta Bratislava podporil dopravu zo Zlatých pieskov a každú pol hodinu v noci jazdila električka na Hlavnú stanicu. Neodmysliteľnou súčasťou akcie bol aj skvelý food court so slovenskými, ale aj zahraničnými špecialitami.

Kategórie:

Podobné články