zdielať

Po symfonickom koncerte Iné Kafé môžeme skonštatovať ďakujeme vám

- IMG 0618 1 scaled - Po symfonickom koncerte Iné Kafé môžeme skonštatovať ďakujeme vám
zaujimavosti, koncert, skupina Autor: Simona Jurigová

Koncert, ktorý vyrážal dych a spôsoboval zimomriavky na telách. To všetko bol nezabudnuteľný večer so skupinou Iné Kafé,  ktorá oslavovala krásnych 25 rokov. 

Skupina Iné Kafé prišla s perfektným nápadom. Zorganizovali koncert s 40-členným symfonickým orchesterom a  dvadsať člennou skupinou Tirnavia, ktorí dopĺňali skupine vokály. Zároveň sa na pódiu predstavili hlavní členovia skupiny spevák Vratko Rohoň, bubeník Dodo  Praženec a basgitarista Vlado Bis. Na klavíri si počas koncertu zahral Peter Preložník. Celý koncert dal dokopy český skladateľ Lukáš Sommer. Koncert sa konal v NTC aréne (AXA aréna). Začal takmer presne o 19. hodine, ako skupina sľubovala svojim fanúšikom na Facebooku. Celý vypredaný koncert trval viac ako 2 hodiny.

- IMG 0625 scaled - Po symfonickom koncerte Iné Kafé môžeme skonštatovať ďakujeme vám

Ako sa aj počas koncertu vyjadril Vratko, nechcel aby sa počas koncertu zanikla jedinečnosť orchestrálnej hudby. Niektoré skladby preto odohral orchester zvlášť bez skupiny a iné naopak skupina bez orchestra. Pár skladieb si zaspieval aj Vratko s nimi a niektoré zase nechal zahrať iba samotný orchester. Počas koncertu odohrali ich najväčšie hity, ale aj tie menej známe skladby, s ktorými začínali svoju hudobnú cestu. Počas koncertu odohrali 27 skladieb vrátane najväčších hitov ako Ráno, Právo na Šťastie či spomienky na budúcnosť. Diváci počas koncertu nadšene tlieskali a odvďačili sa obrovským standing ovation. Na takmer úplný záver im skupina pridala skladby Mojich najlepších 15 rockov a Záverečnú. Skupina predstavila aj symfonickú verziu novinky, ktorá vyjde na scénu v tomto roku.

- IMG 0622 scaled - Po symfonickom koncerte Iné Kafé môžeme skonštatovať ďakujeme vám

Keďže diváci si pýtali ďalšie a ďalsie pokračovanie, Vratko sa rozhodol spraviť fanúšikom radosť a pridal im skladbu na želanie. Spýtal sa do publika, ktorú by chceli počuť ešte raz. Väčšina divákov s radosťou v očiach kričala všetky. Frontman skupiny vybral dynamický hit Ružová záhrada, ktorý s ním spievala celá hala. Celý koncert perfektne dopĺňala aj kvalitná zvuková aparatúra a svetlá s LED- kami.

Pre tých, ktorým nestačila dávka pozitívnej energie, mohli si vychutnať tento koncert ešte v Prahe. Obidva koncerty patrili medzi najväčšie, ktoré hudobná skupina počas svojej krásnej kariéry usporiadala.

Iné Kafé je len jedno

Skupina vznikla v roku 1995 ako jedna z garážových kapiel v Bratislave. Počas svojej kariéry si prešli aj chvíľami kedy sa skupina rozpadla, ale práve sila fanúšikov ich dokázala opäť vrátiť k sebe. A nakoľko patrí skupina medzi najúspešnejšie na Slovensku, bol to rozhodne super krok.

Kategórie:

Podobné články