zdielať

Bojíte sa flirtovať?

flirt - sept commercial EnrusDZBZBc unsplash scaled - Bojíte sa flirtovať?
Pri flirtovaní od seba nečakajte výsledky a nedávajte si ciele. Sept commercial

Leto už pomaly končí. Užívate si ho poriadne? Ak ste slobodní a nenašli ste si ešte letnú lásku, tak je ten najvyšší čas! Alebo si aspoň poriadne zaflirtujte. Ide Vám to? Priznajme si, že niekedy namiesto mieneného horúceho flirtu podarí vyrobiť skôr trápnu situáciu. Prečo je to tak, a ako to vieme zlepšiť?

Dôvod prečo sa nám nechce do flirtovania je odmietnutie. Po tom, čo sme v pandémii vypadli zo sociálneho života a máme deficit kontaktov s ľuďmi, je flirtovanie ešte ťažšie. Pomôcť Vám môže jedna, na pohľad banálna vec. Musíte si zapamätať, že flirtovanie nie je o Vás. Ťarchu na sebe nesie človek, s ktorým flirtujete.

Ako na to? Keď idete niekoho osloviť neočakávajte konkrétny výsledok. Väčšinou flirtujete s niekým, aby ste získali jeho číslo, alebo dosiahli nejaký konkrétny cieľ – ako pozvať niekoho na večeru. Upustite od týchto cieľov. Začnite sa sústrediť na to, aby sa osoba, ktorú idete osloviť cítila príjemne. Neklaďte na svoj objekt záujmu svoje nároky. Pod tlakom toho, že chcete dosiahnuť cieľ sa flirt môže zmeniť na nepríjemný rozhovor, na konci ktorého bude odmietnutie. Ak nebudete mať vo flirte úlohu v podobe dosiahnutia nejakého cieľa, budete sa správať menej vystresovane.

Očarte svojim úsmevom. Ak sa budete usmievať na ľudí, tak automaticky im zlepšíte náladu. Kto už by chcel flirtovať s niekým zamračeným, alebo nervóznym? Uvoľnite sa, usmejte sa a neprekrižujte si ruky. Dôležitá je aj reč tela. Nacvičte si to pred zrkadlom. Pozrite sa ako sa usmievate, ako sa tvárite a vystrite sa!

Začnite flirt s otázkou. Nie s otázkou ako sa máš, ale s konkrétnou otázkou. Aby mohol človek vyjadriť svoje záujmy a preferencie. Dobrá otázka je napríklad opýtať sa na preferencie dovolenkovej destinácie, odporúčanie reštaurácie atď.

Všímajte si reakcie druhej strany a hlavne myslite na to, že nemáte čo stratiť. Nemáte jasný cieľ, ide iba o prirodzený flirtujúci rozhovor. Verte si!

Povedzte si ahoj. Buď navždy, alebo nateraz. Pokiaľ sa situácia dobre vyvíja, skúste danej osobe ponúknuť svoje číslo. Prípadne s návrhom aby Vás prezvonil/a, pokiaľ má záujem. Pokiaľ cítite, že nie je vhodný čas, flirtujte ďalej, alebo sa rozlúčte.  Každý flirt bez cieľa, je vydarený flirt!

Zdroj:www.npr.org

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode