zdielať

Loď – Divadlo v podpalubí

divadlo - martin katler Oq nJ hT9rI unsplash scaled - Loď – Divadlo v podpalubí
Z kaviarne na Lodi - Divadla v podpalubí môžete vidieť takýto nádherný výhľad. Martin Katler

Zasiahla kríza Váš kultúrny život a vy neviete ako ho znova naštartovať? Treba začať v malom. Počuli ste o komornom divadielku na lodi ? V Bratislave na Dunaji sa nachádza Loď – Divadlo v podpalubí. Jeho atmosféra je magická. Sama som v ňom už absolvovala viacero predstavení a vždy som ho opúšťala so svalovicou na lícach od smiechu a s výborným pocitom. Odporúčam!

Divadlo v podpalubí bolo založené v roku 2007 dvomi významnými slovenskými hercami. Ady Hajdu a Roman Luknár vytvorili čarovné miesto, kde okrem divadelných dosiek, nájdete aj kaviareň. Kapacita podpalubia umožňuje divadlu uvádzať predstavenia aj teraz. Návšteva je bezpečná – dodržiavajú sa všetky hygienické predpisy. Všetci diváci sú povinní mať rúško a vydezinfikovať si pri vstupe ruky.

V Divadle v podpalubí máte možnosť vidieť hviezdy ako Oľga Belešová, Roman Pomajbo, Štefan Martinovič, Andrea Karnasová, Bibiana Ondrejková a ostatní. Zábava je zaručená na každom divadelnom predstavení. Jeden až piati herci sa postarajú na javisku o nezabudnuteľný zážitok. Program a vstupenky sú prístupné na ich stránke www.lodteatro.sk.

Osobne Vám odporúčam v divadle nevynechať predstavenie ZOZNAMKA, alebo prečo ešte nemám svojho Milana? V hre Vás Oľga Belešová a Roman Pomajbo vezmú na „spoznávací“ zájazd do Bulharska. Nezabúdajte, že v Bulharsku nie znamená áno! Užijete si závratné momenty, lebo na tomto predstavení ide hanba bokom!

Najviac na divadle oceňujem práve improvizáciu hercov počas predstavenia a ich schopnosť sa stopercentne vžiť do postavy. Okrem toho, že predstavenie je samo o sebe zábavne napísané, herci mu dokážu pridať hodnotu svojim vlastným humorom. Niekedy sú improvizované časti také nečakané a strhujúce, že samotní herci sa smejú. Mala som pocit, že predstavenie musím absolvovať ešte raz od zvedavosti, s čím účinkujúci prídu nabudúce. Atmosféra divadielka je tiež veľmi domáca. Sedíte na stoličkách relatívne blízko pri hercoch a cítite sa, akoby ste boli priamo v hre. Tá energia, napätie a kúzlo vyžarujúce z javiska Vás tak pohltia, že sa po predstavení budete cítiť akoby ste sa zobudili zo sna, a nebudete chcieť ísť domov.

Zdroj: www.lodteatro.sk

 

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode