zdielať

Pure Barre – fitnes trend, ktorí vás chytí

Pure Barre – fitnes trend, ktorí vás chytí - shutterstock 634636259 - Pure Barre – fitnes trend, ktorí vás chytí
Cvičenie priťahuje ženy hlavne preto, že sa zameriava primárne na zadok, nohy a brucho. Zdroj: shutterstock

Niektoré fitnes trendy si získajú obľubu rýchlejšie ako iné. Rozdiel je v účinnosti. Technika Pure Barre sľubuje zmeny na tele už po desiatich cvičeniach a funguje. Aj preto jej celosvetová obľuba v posledných troch rokoch vrástla o neuveriteľných 141%.  Je zábavná, príjemná, nezaťažuje kĺby a má výsledky.

 

O čo vlastne ide?

Barre predstavuje ballet-inspired workout, teda cvičenie inšpirované baletom. V skutočnosti je to však v princípe kombinácia baletu, jogy, pilatesu a silového cvičenie. Preto má schopnosť veľmi rýchlo budovať svalovú hmotu, aktivovať aj vnútorné svaly, naštartovať metabolizmus, ohybnosť, predĺžiť šľachy a premastiť kĺby. Cvičenie vám zaberie približne hodinu a prvé výsledky v zrkadle údajne uvidíte už po desiatich týždňoch.

 

Nejde o žiadnu novinku

Modernú techniku Pure Barre predstavila niekdajšia tanečníčka Carrie Rezabek Dorr v roku 2001, kedy otvorila svoje prvé štúdium a začala techniku masívne šíriť do sveta. Najprv po USA a nakoniec prerazila aj v Európe. Prvé cvičenia prebiehali pomocou DVD a v súčasnosti je už možné cvičiť pod dohľadom certifikovaných inštruktorov. Lenže korene tohto cvičenia siahajú o niečo ďalej do histórie. Dalo by sa povedať, že Carrie ho len spopularizovala, pretože už v roku 1959 v Londýne Lotte Berk otvorila prvé štúdio, ktoré kombinovalo prvky baletu s rehabilitačnou terapiou. Jedna z jej študentiek potom preniesla cvičenie priamo na Manhatten v roku 1971. Potom nasledoval len doplnenie a zabalenie do atraktívnejšej formy.

 

Cvičenie pre všetkých

Dobre, nie tak úplne pre všetkých, pre mužov toto nie je šálka kávy. Cvičenie priťahuje ženy hlavne preto, že sa zameriava primárne na zadok, nohy a brucho a aj preto, že ženy majú predsa len k baletným prvkom bližšie ako muži. Cvičí sa pri hudbe a je to nielen poriadna zaberačka, ale aj dobrá zábava. Pure Barre sa dá cvičiť aj doma. Baletná rampa sa dá nahradiť aj hranou stola, alebo poličkou, ale cvičenie získava ten správny cveng práve v skupine.

 

Absolútne funkčné

Pure Barre nezaručuje, že po cvičení sa postavíte na mólo v kategórii fitnes a budete súťažiť o najkrajšie svaly. Ale to ani nie je cieľ. Cvičenie je zamerané na funkčný rozvoj. To znamená, že postavu zoštíhľuje, robí pevnejšou a zdravšou. Dôraz dáva na vyrovnanie, správne držanie tela, zlepšenie pevnosti jadra a samozrejme, zabrať dostanú stehná, lýtka, ramená aj bicepsy a tricepsy. Precvičíte celé telo a vďaka endorfínom, jemným náznakom tanca a dobrej hudbe budete mať po cvičení aj lepšiu náladu.

 

Zdroj: netpulse.com

Kategórie:

Podobné články