zdielať

Ani zvieratká, ani rastliny v kvetináčoch – zvoľte riasoguľky

riasogule - thumb IMG 7991 1024 - Ani zvieratká, ani rastliny v kvetináčoch – zvoľte riasoguľky
Riasogule a kyslík v podobe bubliniek. Adriána Lukáčová

Zariaďujete si byt, alebo dom a uvažujete, ako ho oživiť?  Uvažovali ste určite aj o domácom miláčikovi – no ten trpí keď ste málo doma.  Kvety v izbách musíte polievať a utierať z nich prach takmer každý týždeň. Máte veľa práce a málo času, no aj tak by ste domov chceli niečo živé, čo vám spríjemní večer. Riasoguľky sú ideálnou voľbou. Netreba z nich utierať prach, ani ich venčiť.

Čo sú riasogule?

Riasogule sú zlatučké riasy v tvare guličky, pôvodom z Japonska. Žijú v sladkej vode a vytvárajú kyslík, ktorý môžete pozorovať na ich povrchu a aj na hladine vody, v podobe bubliniek. V Japonsku sa považujú za rastlinky lásky. Často sú označované za ideálne „domáce zvieratko“, lebo sa dajú chytať do rúk a ľahko sa prenášajú, ale zároveň je starostlivosť o ne úplne jednoduchá. Majú preukázateľné upokojujúce účinky a zlepšujú náladu.

Ako sa o riasogule starať?

Starostlivosť je veľmi nenáročná, vložíte ich do akvária so sladkou vodou. Vo voľnej prírode „behajú“ po dne a zaobľujú sa do guľatého tvaru. Doma ich do guľatého tvaru môžeme upravovať v dlaniach – rastú však úplne minimálne. Doma im treba meniť vodu približne raz za dva týždne, záleží však od veľkosti ich akvária. Môžete ich z vody občas vybrať a pogúľať ich v dlaniach – iba tak pre radosť. Na dotyk sú veľmi príjemné. Ideálna je pre nich izbová teplota (no vydržia teplotu bez problémov od 10 do 28 stupňov). Riasoguľky nemajú problém ani s dekoráciami, či rybičkami. Môžete si akvárium vyzdobiť podľa Vašich predstáv. Riasoguľky Vám doručia až domov z  obchodov, takže si ich môžete objednať kedykoľvek. Na slovensku riasoguľky predávajú už mnohé špecializované obchody. Nájdite si ten obchod, ktorý máte najbližšie k Vám domov a o pár dní môžete mať na stole Vaše riasogule.

Z vlastných skúseností môžem riasoguľky jedine odporučiť. Sú krásnym doplnkom, zaujmú návštevy a mne každý deň vyčaria úsmev na tvári. Už ich mám niekoľko rokov, vyrástli iba o pár milimetrov, ak by som ich nemerala tak si ich nárast ani nevšimnem.  Sú naozaj nenáročné na starostlivosť. Bez problémov môžete odísť na dva týždne na dovolenku a keď sa vrátite, budú úplne v poriadku.

https://plantizia.com/

Kategórie:

Podobné články