zdielať

Ako zútulniť jednoducho priestor

upratovanie - deborah cortelazzi gREquCUXQLI unsplash scaled - Ako zútulniť jednoducho priestor

Každý z nás pozná jeden kút v dome, ktorý nemá rád. Či už nám vadí nábytok, alebo sa nedokážeme zmieriť s neporiadkom, ktorý na tomto miesto vládne, vždy si nájdeme niečo. Rovnaká situácia nastáva i v prípade, že sa sťahujeme na internát. Internátne izby sú povestné svojou neútulnosťou, ktorá vychádza často z opotrebovaných a pokazených kusov nábytku. Ak nechcete investovať množstvo financií do zútulnenia interiéru, vždy sa do toho môžete pustiť jednoduchšie a vytvoriť príjemné a harmonické miesto niekoľkými efektívnymi a dobre mierenými zásahmi.

Pustite sa do upratovania

Prvým krokom k útulnejšiemu miestu je upratať a priniesť organizáciu. Ak sa necítite vo svojej novej izbe dobre, naplánujte si hĺbkové upratovanie. Snažte sa očistiť každý kút, vyčistite textílie a zamerajte sa aj na odstránenie odolných nečistôt. Po upratovaní získate čistý priestor a môžete sa pustiť do dekorovania. Ak plánujete upratovať priestor vo svojom dome, ktorý vyniká chaosom a neporiadkom, neváhajte investovať do organizérov a pretriediť všetky zbytočnosti.

upratovanie - neonbrand Wp7t4cWN 68 unsplash 1024x683 - Ako zútulniť jednoducho priestor
autor: NeobrandŠtýlový obraz prinesie ten správny detail.

Zamerajte sa na steny

S dekorovaním by ste mali začať už od stien. Staré a popukané zrkadlo môžete nahradiť novým štýlovým obrazom. V prípade, že farby na stenách vyzerajú katastrofálne, neváhajte sa pustiť do maľovania. S niekoľkými šikovnými pomôckami, ktoré je dnes možné i zapožičať, to zvládne každý. Ak nechcete staviť na obrazy, pokojne sa môžete zamerať na nálepky na stenu. Množstvo motívov a prevedení dnes rozhodne vyhovie každému.

Vyberte si vhodný textil

Len málo prvkov dokáže tak efektívne zútulniť priestor ako práve textil. Vyberať môžete z množstva prvkov, ako sú vankúše, deky alebo závesy. Každý z nich dovedie do interiéru úplne nový detail. Snažte sa voliť všetky textilné prvky v jednom štýle, aby ste sa vyhli výslednému chaotickému výzoru.

upratovanie - alexandra gorn JIUjvqe2ZHg unsplash 1024x684 - Ako zútulniť jednoducho priestor
autor: Alexandra GornIzbové rastliny sú stávkou na istotu.

Zelené rastliny sú stávkou na istotu

Vyhnite sa zbytočným dekoráciám v podobe lapačov prachu a radšej siahnite po izbových rastlinách. Prostredníctvom kvetináčov, do ktorých ich umiestnite, máte možnosť opäť priniesť nový nádych. Izbové rastliny sú však veľmi praktické. Celá rada z nich sa podieľa na efektívnom čistení vzduchu v miestnosti. Ak nepatríte medzi nadšených pestovateľov, môžete si zvoliť nenáročné druhy.

Kategórie:

Podobné články

Volám sa Katka a už niekoľko rokov sa aktívne venujem blogovaniu a písaniu príspevkov. Som kreatívna osoba, ktorá veľmi rada skúša nové veci a objavuje nepoznané. V mojich príspevkoch sa často dočítate o celiakii, pretože s touto diagnózou bojujem už nejaký ten piatok. Hľadám nové recepty a s obrovskou radosťou vyvraciam mýty, ktoré o nej kolujú.