zdielať

Na Vianoce potešte svojich blízkych darčekom vyrobeným na Slovensku

vianoce - ekaterina shevchenko ZLTlHeKbh04 unsplash scaled - Na Vianoce potešte svojich blízkych darčekom vyrobeným na Slovensku
Podporte slovenských podnikateľov

Kríza zasiahla celé Slovensko. Vianoce tento rok nebudú sviatky pokoja a mieru, ale aj stresu a napätia. Nečíta sa to dobre, ale mnoho ľudí prišlo o prácu, niektorí sú chorí. Každý komu zostali financie na Vianočné darčeky, môžu spraviť krajšie Vianoce slovenským výrobcom. Čo je u nás v ponuke? Skoro všetko – stačí si vybrať. Ponúkame okruhy tipov na Vianočné darčeky, ktoré potešia srdce, dušu, telo, ale aj chuťové bunky. Tento rok zabudnite na darčeky z nákupných stredísk. Podporte na Vianoce slovenských podnikateľov.

Slovenské knihy. Nechytajte sa za hlavu. Okrem našich romantických známych autoriek máme aj iných autorov, ktorých kúpa ich knihy poteší. Pokiaľ hľadáte darček pre tínedžerov, mladá slovenská autorka Valentína Sedileková píše trilógiu Venile, ideálnu na čítanie pre dospievajúcich. Pre dospelých sú v ponuke knihy o záhadách na Slovensku (Miloš Jesenský) a mnoho iných žánrov. Literárne informačné centrum poskytuje zoznam takmer všetkých slovenských autorov. Medzi populárne patria aj knihy slovenských blogerov – či už o cestovaní, alebo knihy kuchárskych receptov.

Slovenské hry. Mňa osobne zaujali hlavne drevené výrobky, no na Slovensku sa nájdu aj výrobcovia kovových alebo papierových hier pre deti aj dospelých. „Lebo medveď“ – občianske združenie ponúka na predaj drevené pexeso, skladačky Slovenska a iné drevené hry, s ktorými zažijete veľa zábavy. Pokiaľ sa neradi hráte, tieto výrobky esteticky môžu u Vás doma pôsobiť aj ako dekorácia – napríklad skladací 3D model Tatier.

Slovenské sviečky a iné výrobky. Domáce produkty na spríjemnenie interiéru, alebo exteriéru sa vyrábajú aj priamo na Slovensku. V mnohých prípadoch títo podnikatelia začali sami vyrábať na základe svojej nespokojnosti so zahraničnými výrobkami. Príkladom je značka Luminia, ktorej zakladateľkou je Natália Gapľovská. Jej sviečky neobsahujú parafín, takže nie sú zdraviu škodlivé. Poobzerajte sa na internete aj po ostatných slovenských značkách kozmetiky, sviečok, oblečenia či dokonca nábytku. Uvidíte, že slovenské výrobky sa oplatí kupovať či už v rámci šetrenia životného prostredia, alebo svojho zdravia.

Slovenské dobroty. Na záver to najlepšie – jedlo! Mnohí dospelí ľudia netúžia po ozdobných predmetoch, alebo naozaj neviete, čo by sa im páčilo. Jedlo v peknom dizajnovom obale nikdy nie je zlý nápad. To isté platí aj o víne. Kvalitné víno, syry, bryndza – to je taká klasika. Slovenskí podnikatelia však prichádzajú často aj s novinkami, ktoré nás pozitívne prekvapia. Ako príklad uvediem Gentlejam – džemy s alkoholom v luxusnom obale, ktoré potešia oko aj jazýček.

Tento rok neváhajte a nakupujte na Slovensku!

www.litcentrum.sk

 

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode