zdielať

Letisko v Bratislave je medzi desiatimi najlepšími letiskami východnej Európy

Letisko v Bratislave je medzi desiatimi najlepšími letiskami východnej Európy - letisko m r stefanika bratislavske letisko clanokW - Letisko v Bratislave je medzi desiatimi najlepšími letiskami východnej Európy
Bratislava Tourist Board

Letisko Milana R. Štefánika v Bratislave sa umiestnilo medzi TOP 10 najlepšími letiskami východnej Európy. Vyplýva to z celosvetovej ankety Skytrax World Airport Awards 2018, ktorej výsledky oznámili na podujatí Passenger Terminal EXPO vo švédskom Štokholme.
„Bratislavské letisko obhájilo svoju pozíciu z roku 2017, keď sa vlani v rovnakej kategórii Najlepšie letiská vo východnej Európe umiestnilo tiež na 8. mieste,“ priblížila hovorkyňa letiska Veronika Ševčíková. Letisko v hlavnom meste sa ako jediné letisko na Slovensku umiestnilo v kategórii letísk východnej Európy.

Anketa Skytrax World Airport Awards je najväčším každoročným celosvetovým prieskumom spokojnosti cestujúcich v letectve. Zapojilo sa do nej celosvetovo 13,73 milióna cestujúcich viac ako 100 národností. Anketu vypĺňali návštevníci letísk od augusta 2017 do februára 2018 cez webovú stránku, kde hodnotili 550 letísk po celom svete.

„Pasažieri v ankete vyjadrovali spokojnosť s takými ukazovateľmi na letisku, akými sú vybavovanie na check-ine, prílety a odlety, nákupné možnosti, bezpečnosť či pasová kontrola,“ doplnila Ševčíková.

Zdroj: TASR

Kategórie:

Podobné články