zdielať

Led technológia = okamžitá úspora elektriny

- LED osvetlenie obyvacia izba - Led technológia = okamžitá úspora elektriny

Ešte minulý rok bola led technológia považovaná za nový, moderný trend, ktorý bolo treba bežným užívateľom predstavovať ako alternatívu ku klasickým svetelným zdrojom.  Pri súčasnom trende vývoja cien energií, hlavne elektrickej, sa stáva dominantným trendom osvetlenia. Led osvetlenie sa dá jednoducho nainštalovať do každej miestnosti. Led svetlo poslúži v kuchyni, led podhľadové svietidlá umožnia rovnomerné svetlo v akejkoľvek veľkej miestnosti, led panely množstvo potrebného svetla dodajú aj do odľahlejších kútov bytu, domu, či dielne. Minimálna spotreba energie, jednoduchá inštalácia, inteligentné ovládanie, rôznorodý dizajn, trvácnosť a praktickosť. To sú hlavné prednosti led osvetlenie oproti všetkým klasickým, zaužívaným svetelným technológiám a zdrojom.

Led svetlo do kuchyne

Ledprodukt.sk  - PR Ledprodukt 07 1024x578 - Led technológia = okamžitá úspora elektriny
Foto: ledprodukt.sk Pri práci na kuchynskej linke je dôležité, aby bola osvetlená dostatočné silným svetlom. Na to sú najvhodnejšie led pásiky inštalované po celej dĺžke všetkých pracovných skriniek. Ich chladné ostré svetlo sa približuje dennému svetlu, ich dizajn je nenápadný a nenarúša celkový dizajn kuchyne, naopak – nenápadne ho dopĺňa.

Dni sa stále skracujú, čo má za následok, že ráno sme nútení svietiť skôr a večer takisto. V kuchyni zvykneme tráviť tak veľké množstvo času, že zámena všetkých klasických svetelných zdrojov sa vlastne javí ako nutnosť. Či už sa pohybujeme okolo kuchynskej linky, kde prebieha gro aktivít v tejto spoločnej miestnosti, alebo raňajkujeme, či večeriame pri kuchynskom stole, led svetlo v kuchyni potrebujeme o niekoľko hodín viac, ako v lete. Led svetelné zdroje, ako sú led pásiky, led panely, či led svietidlá rôznych tvarov a veľkostí, nám umožňujú nielen okamžitú úsporu elektrickej energie, ale aj oveľa lepšie osvetlenie ktorejkoľvek časti kuchyne. Stačí iba, ak vymeníme klasické, či reflektorové žiarovky a žiarivky za led žiarovky – a to napríklad v prípade, ak nedisponujeme dostatočnými finančnými zdrojmi na výmenu všetkých svetelných zdrojov za led svetelné zdroje. Musíme si uvedomiť, že takto dokážeme realizovať až 80 % okamžitú úsporu elektriny.

Podhľadové svietidlá

- LED osvetlenie obyvacia izba - Led technológia = okamžitá úspora elektriny
Foto: ledprodukt.sk

Sú zaujímavou led alternatívou k zaužívaným stropným svietidlám. Ich vhodným umiestnením a rozložením môžeme dosiahnuť rovnomerne rozložené a intenzívne osvetlenie akéhokoľvek priestoru pod nimi. Využiť sa dajú na osvetlenie v akýchkoľvek priestoroch, aj v takých, ktoré si vyžadujú napr. bodové svetlo, ako sú trebárs skriňové šatníkové systémy, v miestnostiach s vysokou vlhkosťou, teda v kúpeľniach, saunách, ale aj v pracovných priestoroch. Základným prvkom podhľadových led svietidiel sú rámiky, do ktorých sa vkladá objímka pre samotný led svetelný zdroj. V súčasnej dobe je na trhu, u overených dodávateľov, široká škála led podhľadových svietidiel s rámikmi rôznych farieb, ktoré sú zhotovené z rôznorodých materiálov, no základom sú kovy a plasty. Je teda naozaj z čoho si vybrať. Led podhľadové svietidlá sú síce dizajnovo jednoduché, no možno práve preto sú tak obľúbené. Led podhľadové svietidlá sa totiž dajú dopasovať k akémukoľvek materiálu, k akejkoľvek farebnej kombinácii do akejkoľvek miestnosti.

Led panely

Pri led paneloch platí to isté, čo bolo napísané vyššie: sú veľmi úsporné a univerzálne použiteľné, je možné ich kúpiť v najrôznejších veľkostiach a tvaroch, môžeme ich namontovať do interiéru i do exteriéru. Zároveň sú led panely ohromne trvácne a jednoduché na inštaláciu. U osvedčených dodávateľov si môžete vybrať kompletné sady, spolu s napájacím zdrojom. Existujú led panely s výkonom, ktorý vám bude „pasovať“ práve tam, kam ho potrebujete. Zaujímavosťou je, že sa dajú kúpiť aj led panely s možnosťou výberu teploty bielej farby osvetlenia. Že si to nedokážete predstaviť? Nuž, môžete si vybrať studenú, neutrálnu, alebo teplú bielu farbu. Studená sa hodí do led panelov používaných na osvetlenie pracovných priestorov, nakoľko vyžaruje ostrejšie svetlo. Teplejší odtieň bielej sa zvykne využívať v miestnostiach, kde, naopak, oddychujeme a potrebujeme v nich vytvoriť útulnejšiu atmosféru. Led panely s tzv. neutrálnym bielym svetelným zdrojom je možné použiť, logicky, všade tam, kde zároveň pracujeme aj „žijeme“, či oddychujeme.

A čo dodať na záver?

Nezabudnite: žijeme v období, keď sme nútení naučiť sa opäť šetriť presne tak, ako to robili naši rodičia a starí rodičia. Nahradenie klasických žiaroviek a žiariviek úspornými žiarovkami, rôznych svietidiel a lustrov napr. led panelmi, nahradenie klasických svietidiel ledkovými svietidlami, je jediná správna a zároveň jednoduchá cesta, ako môžeme začať ihneď šetriť svoje peniaze. A vyššia investícia sa nám okamžite začne vracať v podobe úspor.

NIE JE LEDPRODUKT AKO LEDPRODUKT.

www.ledprodukt.sk

Kategórie:

Podobné články