zdielať

Unikátny projekt „Vo víne je umenie“ vám zaručí dokonalú vínoterapiu

Unikátny projekt „Vo víne je umenie“ vám zaručí dokonalú vínoterapiu - 23316372 2034936713407068 7212479064012369176 n - Unikátny projekt „Vo víne je umenie“ vám zaručí dokonalú vínoterapiu
Priateľkám Aďke a Saške sa podarilo vytvoriť projekt „Vo víne je umenie“, o ktorý je veľký záujem. Autor: Michaela Machánová

Už po stáročia hľadáme vo víne pravdu. Snažíme sa ju dolapiť pri prvom hlte, na dne pohára, občas ho skúmame z každej strany, či sa tá pravda náhodou niekde neskryla. Všetci ju hľadáme, no zatiaľ ju nik nenašiel. Nezúfajte! Priateľkám Aďke a Saške sa podarilo vytvoriť projekt „Vo víne je umenie“, a odvtedy tá slávna pravda nabrala nový význam. Pravda je vínoterapia so štetcom v ruke. Zamestnáva ruky, uvoľňuje myseľ a pôsobí ako očista pre telo. Aj vy viete byť unikátny Pablo Picasso s pohárom v ruke. Pretože vo víne je umenie…

Ako sa spojili vaše životy natoľko, že ste spolu vytvorili projekt „Vo víne je umenie“?

Sme dve matky, ktoré sa poznajú asi 13 rokov. Naše povahy sú úplne odlišné a preto sa zo žartu nazývame „brzda a plyn“, a na základe toho je medzi nami úplná rovnováha. Saška je veľmi kreatívny človek a  v hlave má neskutočne veľa myšlienok a nápadov. Pre mňa je veľká inšpirácia a vzor. Veľa sa od seba učíme, napríklad ja sa učím ísť si za svojim a verejne komunikovať a ona sa zasa naučila trpezlivosti a dôvere k ľuďom. Saška je dušou umelec a ja zase v sebe umenie vzbudím maximálne pri telefonovaní, keď si z dlhej chvíle kreslím kvetinky. Týmto všetkým sa nesmierne dopĺňame a snažíme sa z našich protikladov vytvárať súzvuk pevného priateľstva.

 

Čo bola vaša prvotná motivácia k vytvoreniu projektu „Vo víne je umenie“?

Tým, že sa veľmi často stretávame pri vínku, aj tento projekt vznikol v jeden večer, keď som len tak prišla na návštevu. Sedeli sme na terase a Saška sa ma spýtala, či to nevyskúšame. Kým som sa ja ešte len spamätávala z toho, čo mi navrhla, ona už mala namaľovaný prvý obraz a vytvorenú internetovú stránku.  Naša prvotná motivácia bola spraviť niečo, kam sa človek nebude báť ísť sám. Pre veľa ľudí je čudné ísť si sadnúť na kávu bez blízkych osôb. Naša „maľovačka“ má byť najmä pre tých, ktorí síce večer z domu odchádzajú sami, no od nás si domov prinesú nielen obraz, ale aj nové známosti a priateľstvá.  Za ten čas sa u nás vytvorila krásna komunita žien, ktoré sa stali dokonca priateľmi. A to pre nás veľa znamená. Človek na dve hodiny úplne vypne, existuje iba on, plátno, farby a štetec. Je s ľuďmi, socializuje sa, nadväzuje nové kontakty a nás vždy nesmierne teší, že sme toho súčasťou.

Čo primárne poskytujete vašim zákazníkom?

Projekt je realizovaný po väčšine v piatok večer, ako určitý druh resetu z celého týždňa. Keďže maľovačka je situovaná do príjemného prostredia kaviarne, zákazník si vie popri maľovaní vychutnať rôzne druhy nápojov, vín alebo káv. Snažíme sa pre nich vytvoriť domácu, ničím nerušenú atmosféru. Zákazníci majú vždy pripravený welcome drink, plátna, štetce, zástery a na konci si odnášajú svoj hotový obraz. Taktiež organizujeme aj detské oslavy pre deti od približne šesť rokov. Deti z toho majú nezabudnuteľné zážitky a oslávenci odchádzajú domov vždy nesmierne hrdý na svoju narodeninovú oslavu. Taktiež sme s našim projektom navštívili i pár teambuildingov, či vianočných večierkov, kde sme s našimi „maľovačkami“ vystupovali ako súčasť programu.

Čo musí váš potenciálny zákazník urobiť skôr, než navštívi vašu „maľovačku“?

Saška namaľuje obraz, ktorý sa bude maľovať a približne týždeň pred akciou ho uverejníme na našej funpage stránke. Ak majú ľudia chuť namaľovať si práve ten konkrétny obraz, prihlásia sa cez e-mail, kde následne dostanú voucher. Potom už len stačí priniesť si so sebou dobrú náladu. No ak ju náhodou zabudnú doma, my ju bezpochyby vytvoríme aj samy. Tešíme sa, keď príde zákazník, ktorý povie, že nevie maľovať, že to bude strašný obraz, lebo naposledy maľoval v škole. A práve o to ide. Všetci vieme maľovať, len sme začali aj prestali práve v tej škole. Ale je to v nás, v každom z nás, len to niekedy trošku zaspinká. No my to vieme hravo prebudiť, a potom sa nám často stáva, že neveríme tým, ktorí tvrdili, že nikdy nemaľovali.  Napríklad o mojej mame som si nikdy nemyslela, že tak krásne maľuje a nemyslela si to ani ona sama.

Na aký typ ľudí sa predovšetkým zameriavate?

Zameriavame sa na všetky vekové kategórie. Mamina na materskej, ktorá potrebuje vypnúť, vysoko postavená manažérka, babičky, detičky, radi uvítame kohokoľvek. Chodia napríklad mamy s dcérami, ktoré si robia svoj „babský“ večer, ale aj partneri alebo kamošky. Veľakrát sa stane, že sa stretnú staré známe priamo na maľovačke a tešia sa, že sa opäť vidia. Môže prísť každý, bez rozdielu. Nie je to o tom, či viete kresliť. Je to o zábave, resete, načerpaní pozitívnej energie, o spoznaní nových ľudí a v konečnom dôsledku občas aj samých seba.

Čo projekt „Vo víne je umenie“ prinieslo do Vašich životov?

Projekt je už našou neoddeliteľnou súčasťou. Nezabudnuteľné piatkové večeri, ktoré sú vždy úplne iné a prinesú nám plno dobrej nálady a energie. V projekte je naša duša a snažíme sa do toho dať i naše srdcia. Veríme, že sa nám to darí aj vďaka neskutočnej spätnej väzbe, ktorú dostávame od našich zákazníčok. Je to pre nás veľké zadosťučinenie a pocta. „Vo víne je umenie“ je naše dieťa, ktoré rastie, zdokonaľuje sa a šíri radosť vôkol seba.

S akými ohlasmi ste sa doposiaľ stretli?

Ohlasy sú rôzne, no musíme povedať, že zatiaľ len pozitívne. Ľudia sú veľmi prekvapení, keď maľovačku zažívajú. Vravia nám, že sa veľmi tešia na piatok, lebo celý ten týždeň akoby nechali v obraze. A potom vždy v sobotu ráno sa zobudia veľmi čerství a dobre naladení . Našu maľovačku treba skôr zažiť, ako len o nej počuť od známych. Chodí k nám naozaj široké spektrum ľudí, a tým aj tisíce možných životných príbehov. To, že zákazníci u nás „vypnú“, zresetujú si myšlienky, vplýva aj na ich psychiku. Je to čas, ktorý venujú iba sebe a to je v dnešnom uponáhľanom svete veľmi dôležité.

Aké sú vaše plány do budúcna?

Jeden z našich snov do budúcnosti je, aby sa tento projekt dostal do povedomia širokej verejnosti. A tiež, aby sa stal verejne známy a vyhľadávaný nielen pre ženy, ale aj pre mužov. Želáme si, aby sme ľuďom i naďalej týmto projektom dodávali pozitívnu energiu, pokoj mysle a nadobúdanie nových známostí. Na Slovensku sme prvé, ktoré niečo takéto vytvorili. Mrzí nás však, že sa nás iní snažia kopírovať. Ľudská zlomyseľnosť nemá hraníc, no my dúfame, že náš spôsob, naše srdce a dušu, ktoré zanechávame v tomto projekte, sú i napriek tomu jedinečné.

 

Zdroje: Facebook/vovinejeumenie

 

 

Kategórie:

Podobné články