zdielať

Ilustrácie, ktoré vás očaria svojimi farbami

Ilustrácie, ktoré vás očaria svojimi farbami - Night Train - Ilustrácie, ktoré vás očaria svojimi farbami

Začal kresbami pomocou pasteliek a postupne sa prepracoval na známeho umelca s vlastnou kolekciou oblečenia. Poznáte umelca menom Rik Lee?

Tento 35 ročný australský ilustrátor, momentálne žijúci na Bali, sa väčšinou venuje kresbám žien, ktoré sú neuveriteľne farebné a zamerané na detail. Pohľad na seba upriamia najmä tetovania, ktoré ženy zdobia.

Ilustrácie, ktoré vás očaria svojimi farbami - Evil Twin - Ilustrácie, ktoré vás očaria svojimi farbami
Zdroj: Rik Lee

Ilustrácie, ktoré vás očaria svojimi farbami - Kitsune 2 - Ilustrácie, ktoré vás očaria svojimi farbami
Zdroj: Rik Lee

Ilustrácie, ktoré vás očaria svojimi farbami - Indy - Ilustrácie, ktoré vás očaria svojimi farbami
Zdroj: Rik Lee

Ilustrácie, ktoré vás očaria svojimi farbami - Together Forever - Ilustrácie, ktoré vás očaria svojimi farbami
Zdroj: Rik Lee

Jeho kresby ste mohli vidieť na mnohých ľuďoch, keďže sú často motívom tetovaní. Práca, ktorú Rik Lee robí však neslúži iba na splnenie snov ľudí, ktorí chcú originálne tetovanie, pracoval aj so spoločnosťami ako Ray Ban UK a značkou oblečenia Stussy. Popri rôznych exhibíciam jeho tvorby, sa momentálne venuje aj vlastnej  tvorbe oblečenia. Pod značkou Rik & Reg vytvára spolu so svojou umelecky nadanou manželkou prekrásne pestrofarebné kolekcie oblečenia.

Zdroj: http://www.rikandreg.com Ilustrácie, ktoré vás očaria svojimi farbami - LB PInk 2 - Ilustrácie, ktoré vás očaria svojimi farbami
Kolekcia Rik & Reg

Zdroj: Rik Lee Ilustrácie, ktoré vás očaria svojimi farbami - 19399105 1354335497947526 2624045840413293544 n - Ilustrácie, ktoré vás očaria svojimi farbami
Poháre v Ritual Boutique & Coffee Shop

To, že rovnako ako Rik Lee aj jeho žena je umelecky založená, dokazuje aj fakt, že tento rok otvorila kaviareň Ritual Boutique & Coffee Shop na Bali, kde podporuje indonézke značky, umelcov a dizajnérov. Rik Lee sa rozhodol manželku podporiť a v coffee shope sa môžete napiť z pohárov zdobených jeho motívmi.

Nezostal však iba pri pohároch a oblečení, naposledy sa venoval aj nástennej maľbe v dome na Bali. Na instagram pridal fotky s hotovým dielom.

 

Na jeho instagrame nájdete mnoho videí, v ktorých znázorňuje proces vzniku jeho kresieb. V súčasnosti začal používať aj transparentný papier, pomocou ktorého sa radí s fanúšikmi a pýta sa na ich názor :).

 

 

 

Rik Lee stvárnil aj známe osobnosti. V jeho kresbách sa objavili napríklad Amy Winehouse, David Bowie a Kurt Cobain.

Ilustrácie, ktoré vás očaria svojimi farbami - icons - Ilustrácie, ktoré vás očaria svojimi farbami
Zdroj: Rik Lee

Ak chcete vidieť viac výtvorov Rika Lee pozrite si našu galériu:

Zdroje: http://www.rikandreg.comwww.facebook.com/pg/rikleeillustration
Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode