zdielať

Podajte ruku svojim obľúbeným celebritám v múzeu Madame Tussauds

madame tussauds - IMG 7992 - Podajte ruku svojim obľúbeným celebritám v múzeu Madame Tussauds
Britská kráľovská rodina v múzeu Madam Tussauds Autor: Simona Jurigová

Voskové figuríny, ktoré očarili celý svet. Výstava Madame Tussauds v Londýne je atrakciou, ktorú sa oplatí zažiť na vlastnej koži. 

Jedna z najznámejších atrakcií Londýna leží na známej Baker Street. Menšie múzeá sa nachádzajú po celom svete napríklad v mestách ako New Yorku, Hongkongu, Amsterdame, Las Vegas a Kodani. Celé múzeum ponúka návštevníkom pohľad na viac ako 250 sôch. Väčšinu návštevníkov poteší, že sa s voskovými figurínami môžu aj odfotiť. Mnohé figuríny sú postavené tak, že ponúkajú možnosť vytvoriť si vtipné fotografie. Aj v súčasnosti je pre mnoho celebrít veľkou prestížou zaradiť sa medzi figuríny. Súčasťou výstavy je aj ukážka ako sa tieto voskové figuríny vyrábajú.

madame tussauds - IMG 7972 e1552402587142 768x1024 - Podajte ruku svojim obľúbeným celebritám v múzeu Madame Tussauds
autor: Simona JurigováVstup do múzea voskových figurín

Zakladateľkou tejto slávnej atrakcie je Marie Tussauds, ktorá sa narodila v roku 1761 v Strassburgu. Túto ženu však stretla zvláštna minulosť. Aby získala mnohé modely, počas francúzskej revolúcie navštevovala márnicu, aby sňala masku hlavám odseknutým gilotínou. Sama sa gilotíne vyhla len o vlások, dokonca už mala oholenú hlavu. Zachránil ju práve talent robenia voskových figurín. V Paríži bola v tom období veľmi známa a vyhľadávali ju dvorania, ale aj kráľovská rodina. Jej pôvodné meno je Marie Grosholtzová. Jej matka bola domácou paňou lekára, ktorý využíval voskové modely na ilustráciu anatómie ľudského tela. Práve od neho sa Marie naučila tomuto remeslu. Jej prvým modelom bol  Jean-Jacques Rousseau a neskôr americký politik Benjamin Franklin a Voltaire. V roku 1835 otvorila v Londýne svoju prvú stálu výstavu.

madame tussauds - IMG 8003 e1552398525833 768x1024 - Podajte ruku svojim obľúbeným celebritám v múzeu Madame Tussauds
autor: Simona JurigováVosková figurína Márie Tussauds, ktorá je zakladateľkou múzea Madam Tussauds

Prezidenti, vedcovia, ale aj britská kráľovská rodina

Keď vystúpite z výťahov, očarí vás úsmev nádhernej Maryilin Monroe. Pri vstupe do samotnej výstavy múzea vás najskôr privítajú herci. Návštevníci sa môžu vyfotiť  s osobnosťami ako Angelina Jolie, Johny Depp či David a Victoria Beckham. Potom prejdete do druhej časti, ktorá je zameraná na filmové postavičky. Milovníci filmov a rozprávok uvidia Shreka, Jamesa Bonda, ale aj Audrey Hepburn.

madame tussauds - IMG 7993 e1552402287808 - Podajte ruku svojim obľúbeným celebritám v múzeu Madame Tussauds
autor: Simona JurigováFreddie Mercury

madame tussauds - IMG 7979 e1552402159811 - Podajte ruku svojim obľúbeným celebritám v múzeu Madame Tussauds
autor: Simona JurigováAudrey Hepburn

Potom sa dostanete k známym športovcom, ktorí sú zachytení v tých najlepších výkonoch. Dámy sa tešia z možnosti vytvoriť si selfie s futbalovou hviezdou Cristiano Ronaldo, či s bežcom Usainom Boltom. Ďalšia časť múzea je venovaná Britskej kráľovskej rodine, ale aj slávnym fyzikom či vedcom. Potmehúcky sa tu na vás usmeje Albert Einstein či Newton. V ďalšej časti vás čakajú najväčšie spevácke legendy ako skupina The Beatles, legendárny Freddie Mercury či Michael Jackson.

V múzeu sa nachádzajú aj súčasne hviezdy ako Ed Sheeran, Miley Cyrus či speváčka Adele.

madame tussauds - IMG 7995 e1552399040356 768x1024 - Podajte ruku svojim obľúbeným celebritám v múzeu Madame Tussauds
autor: Simona JurigováVosková figurína speváčky Miley Cyrus

Návštevníci sa môžu tešiť aj na fascinujúcu jazdu v londýnskom taxiku, ktorá ich prevezie smutnými, ale aj veselými dejinami mesta.

Jazda trvá približne desať minút a je skutočným zážitkom aj pre tých najmenších. Turisti uvidia nádherné voskové figuríny, ale aj niektoré, ktoré sú pohyblivé.

madame tussauds - IMG 8002 1024x768 - Podajte ruku svojim obľúbeným celebritám v múzeu Madame Tussauds
autor: Simona JurigováPohyblivá figurína Šípkovej ruženky

4D kino pod strechou kupoly vás vtiahne do deja

Medzi najväčšie zážitky patrí 4d kino, ktoré je súčasťou expozície Madame Tussauds. Marvel hrdinovia v krátkom príbehu zachránia Londýn. 3D plátno je umiestnené na streche kupoly. Diváci sa usadia do pohodlných kresiel, ktoré vibrujú pi pohyboch či vypúšťajú paru.

Posledný bod výstavy poteší milovníkov legendárneho Star Wars. Milovníci tejto ságy sa môžu tešiť na Stormtrooperov či Darth Vadera.

Priplatiť za zážitok sa skutočne oplatí

Madame Tussands ponúka aj dve výstavy, ktoré si ale musia návštevníci extra priplatiť. Cena každého vstupu je 5 libier na dospelú osobu. Prvá z nich je výstava Alien a druhá je Sherlock Holmes. Efekty v týchto múzeách sú skutočne na najvyššej úrovni. Jedným z najväčších zážitkov v rámci výstavy Sherlocka Holmesa  je cesta imaginárnym vlakom. Výstava je interaktívna a návštevníci sa môžu tešiť na scénky, ktoré vtrhnú do deja príbehu.

madame tussauds - IMG 7998 e1552398904214 768x1024 - Podajte ruku svojim obľúbeným celebritám v múzeu Madame Tussauds
autor: Simona JurigováVýstava Sherlock Holmes v múzeu Madam Tussudsan

Záujemcovia o túto atrakciu si môžu kúpiť vstupenky na mieste alebo online cez internet, vďaka čomu sa aspoň  relatívne vyhnú čakaniu. Vstupenky je možné zakúpiť aj spolu vo výhodnom balíčku s atrakciami ako London Eye či London Dungeon.

madame tussauds - IMG 7996 e1552403355849 768x1024 - Podajte ruku svojim obľúbeným celebritám v múzeu Madame Tussauds
autor: Simona JurigováElvis Presley

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode