zdielať

Rozprávkové Bojnice vyčaria vianočnú náladu

Rozprávkové Bojnice vyčaria vianočnú náladu - mmt04 - Rozprávkové Bojnice vyčaria vianočnú náladu
Zdroj: shutterstock

Bojnice patria medzi tie najrozprávkovejšie miesta na Slovensku. V čase pred Vianocami je toto miesto ešte magickejšie.

Bojnice patria medzi najobľúbenejšie miesta na výlet. Toto malé kúpeľné mestečko s rozlohou necelých 20 kilometrov štvorcových očarí svojou atmosférou každého návštevníka. Leží na Strednom Slovensku, neďaleko Prievidze, takže je dostupné pre obyvateľov celého Slovenska. Neďaleko od vstupu do zoologickej záhrady a na zámok sa nachádza Hurbanovo námestie, ktoré je plné reštaurácii s lahodným jedlom či s kaviarňami.

Rozprávkové Bojnice vyčaria vianočnú náladu - 15350536 10207448805292500 3130130482314481140 n - Rozprávkové Bojnice vyčaria vianočnú náladu
Autor: Simona Jurigová

 

Bojnický zámok sa významným miestom aj pri natáčaní filmov

Bojnický zámok je pýchou celého Slovenska. Mnohí jeho návštevníci sa počas jeho návštevy cítia ako v rozprávke. Cestujúci si tento nádherný skvost všimnú už z diaľky. Táto goticko-renesančná  patrí k najstarším a najvýznamnejším pamiatkám Slovenska. Tento magický zámok sa stal aj miesto pre natáčanie niektorých rozprávok. Bojnický zámok sa do pamäti Slovákov najviac zapísal vďaka rozprávke Šialene smutná princezná s Helenou Vondráčkovou. Deti tento zámok určite videli v seriáli Safari. Zatiaľ poslednou nafilmovanou rozprávkou na tomto zámku je príbeh Johankino tajomstvo, ktorý mal premiéru na Vianoce v roku 2015.

Svadba na Bojnickom zámku

Povedať si svoje áno na rozprávkovom mieste je snom väčšiny žien. Však predsa každá by chcela zažiť deň v bielych dlhých šatách, kedy by sa cítila ako princezná. Bojnický zámok ponúka možnosť zorganizovať si tento veľkolepý deň práve u nich. V nádhernej Zlatej sále tak majú budúci mladomanželia možnosť vymeniť si svoje prstienky a bozkom spečatiť svoju lásku. Práve na tomto mieste bude určite vstup do manželstva, tým najkrajším zážitkom v živote.

Rozprávkové Bojnice vyčaria vianočnú náladu - bojnicky zamok panorama 1 - Rozprávkové Bojnice vyčaria vianočnú náladu
Autor: Simona Jurigová

Bojnická záhrada je skvelým miestom na strávenie nedele

Bojnická zoo patrí medzi najkrajšie na Slovensku. Návštevníci si môžu pozrieť viac ako 400 druhov zvierat, pričom dokopy sa nachádza v zoo viac ako 2700 zvierat. Mnoho ľudí si možno myslí, že v zimnom období je návšteva zoo menej atraktívna. Tí, ktorí ju zažijú na vlastnej koži hovoria, že aj takáto návšteva má svoje čaro. Návštevníci sa často dostanú k zvieratám bližšie. Okrem toho sa nemusia predierať davom ľudí, a vychutnajú si tak atmosféru záhrady.

Rozprávkové Bojnice vyčaria vianočnú náladu - slony v zoo 300x225 - Rozprávkové Bojnice vyčaria vianočnú náladu
Autor: Simona Jurigová

Počas predvianočného obdobia je návšteva Bojnickej Zoo ešte zaujímavejšia pre tých najmenších návštevníkov. Na deň svätého Mikuláša pobehuje po zoo Mikuláš s anjelom a čertom a rozdáva hosťom sladkosti. Ponúkne svojich hostí aj teplým čajom a zohreje ich tak v chladnom počasí.

Rozprávkové Bojnice vyčaria vianočnú náladu - opica v zoo 225x300 - Rozprávkové Bojnice vyčaria vianočnú náladu
Autor: Simona Jurigová

Bojnické kúpele

Bojnické kúpele sú taktiež častým dôvodom vyhľadávania Bojníc. Ponúkajú termálne bazény, wellness, saunový svet a iné kúpeľné procedúry. Návštevníci môžu zrelaxovať vďaka balneoterapii, reflexnej liečbe či teploliečbe. V tomto príjemnom komplexe sa hostia cítia vďaka pokojnej atmosfére ako doma.

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode