zdielať

Po lymfodrenážnej masáži sa budete cítiť ako znovuzrodení

po lymfodrenážnej masáži sa budete cítiť ako znovuzrodení - wellness 589774 1920 - Po lymfodrenážnej masáži sa budete cítiť ako znovuzrodení
zdravie, masáž, lymfodrenáž Autor: Simona Jurigová

Oddych, relax a pokoj. To všetko vyhľadávame najmä v náročnejších dňoch a časoch. Dopriať si zaslúžený oddych v podobe masáže omladí telo, ale aj dušu. 

Lymfodrenáž sa v posledných rokoch dostala do popredia medzi masážami. Mnohé ženy ju vyhľadávajú najmä pred letom, aby sa zbavili pomarančovej kôry či prebytočnej vody. Má mnohé pozitívne účinky na telo a je veľmi príjemnou masážnou technikou. Ide o špeciálnu masážnu techniku, ktorá je zameraná na lymfatický systém – opuchy, lymfedémy a problémy so žilovým systémom. Ide o jediný spôsob, ktorým môžeme vykonať regeneráciu kože a podkožia. V kombinácii so športom a zdravou stravou je prevenciou proti celulitíde.

Lymfodrenážna masáž spriechodňuje povrchové lymfatické cievy a napomáha tak odtok prebytočnej vody z ľudského tela. Pri tejto masáží masér krúživými pohybmi tlačí na jednotlivé lymfatické uzliny, ktoré sa nachádzajú tesne pod pokožkou tela. Lymfodrenážna masáž patrí medzi najpríjemnejšie. Ako jediná sa môže vykonávať už 45 minút po športovom výkone.

po lymfodrenážnej masáži sa budete cítiť ako znovuzrodení - physiotherapy 567021 1920 300x225 - Po lymfodrenážnej masáži sa budete cítiť ako znovuzrodení

Manuálna verzus. prístrojová lymfodrenáž

Manuálna lymfodrenáž je oveľa efektívnejšia ako prístrojová. Manuálnu môže vykonávať len skúsený fyzioterapeut s certifikátom. Ak potrebujeme zredukovať opuch v tele, odporúča sa absolvovať ju raz do týždňa a aspoň 10 sedení. Ideálne je aj potom pravidelné udržiavanie. Ak je telo bez opuchu, odporúča sa raz za mesiac, prípadne za dva.Prístrojová lymfodrenáž funguje na princípe tlakovej vlny, ktorá postupne vyprázdňuje lymfatické cesty. Takúto je možné zažiť najmä v kozmetických salónoch. Ak sa na začiatok nespraví manuálna, prístrojová má len malý účinok.

A ako sme sa cítili po lymfodrenáži my?

Lymfodrenáž sa rozhodne líši od klasickej masáže napríklad s olejom.  Napriek tomu je veľmi príjemná a oddychová, aj keď som mala pocit, že nie som taká rozmasírovaná ako po klasickej masáži. Napriek tomu masáž bola veľmi relaxačná. a uvoľňujúca. Po masáži som sa bola stále smädná nakoľko sa z tela vylučovali škodlivé látky a tak isto zbytočná voda. Tak dva až tri dni po masáži som sa začala cítiť ľahšie, nakoľko sa telo zbavilo zadržanej vody. určite odporúčame vyskúšať ju každému a urobiť si na ňu vlastný názor.

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode