zdielať

Pešo so psom – Banská Štiavnica

banska stiavnica - DSC 0108 scaled - Pešo so psom – Banská Štiavnica
Pešo so psom Zdroj: Autor článku

Opäť sme sa vybrali s neposedným chlpáčom na výlet, tentoraz sme si vybrali našu obľúbenú Banskú Štiavnicu.
Dorazili sme malým vlakom, pozreli si výhľady a štvornohý spolucestujúci, ako milovník dopravných prostriedkov, si cestu veľmi užil. Keď sme zastavili, s obrovskou radosťou sa trepal von, aby mohol rýchlo objaviť všetko nové. Prešli sme sa po meste, poobzerali sa, čo sa zmenilo a potom sme pár hodín strávili prechádzkou v prírode.

banska stiavnica - DSC 0348 scaled - Pešo so psom – Banská Štiavnica
Zdroj: Autor článku

Mesto je celkovo priateľské ku psom, vo väčšine podnikov je psík vítaný. Navštívili sme aj čajovňu Klopačka, kde je príjemná atmosféra a vychutnali sme si čaj.

banska stiavnica - IMG 20200721 191617 scaled - Pešo so psom – Banská Štiavnica
Zdroj: Autor článku

Na výber je množstvo jazier, no kúpanie psov je v nich zakázané, na vodítku sa však okolo pohybovať môžu. Môj pes sa nesťažoval, že musel ostať na brehu, pretože nie je milovník vody.
Dovedú vás k nim nádherné kopce, lesy a cestičky. Popri tom si užijete neskutočné výhľady na mesto a krásnu prírodu. Najmä Veľká vodárenskáKlinger sú dobre dostupné aj pešo, napríklad z Námestia svätej Trojice.

banska stiavnica - DSC 0442 scaled - Pešo so psom – Banská Štiavnica
Zdroj: Autor článku

Nedávno sa otvoril aj nový bezobalový obchodík Štiavnická špajza, do ktorého sme samozrejme tiež zavítali a nakúpili si dobroty. Naprázdno neodišiel ani chlpáč, pretože dostal ochutnať z psích pamlskov a veľmi mu chutili (teda, ako takmer všetko), tak si z nich odo mňa vypýtal aj na cestu. Hneď vedľa je tiež novootvorené vegetariánske bistro Lemberg s kvalitným jedlom.

Jediná nevýhoda bola tá, že bolo v meste príliš veľa turistov, aj cez týždeň. Cez mesto sa človek doslova predieral pomedzi ľudí a aj pri jazerách ich bolo viac, než dosť. Preto odporúčam ísť radšej mimo sezóny. Štiavnica je čarovná napríklad aj v zime, zapadnutá snehom.

Kategórie:

Podobné články