zdielať

Návštevnici Oravského hradu môžu na vlastnej koži zažiť skutočný pocit strachu

Návštevnici Oravského hradu môžu na vlastnej koži zažiť skutočný pocit strachu - shutterstock 658996495 - Návštevnici Oravského hradu môžu na vlastnej koži zažiť skutočný pocit strachu
Oravský hrad patrí medzi najkrajšie hrady na Slovensku a zároveň medzi najčastejšie navštevované atrakcie Oravy. Návštevníci Oravy, ktorí majú chuť zažiť hrad z úplne iného pohľadu.  Zdroj: shutterstock

Pýcha Oravy, ktorá skrášľuje malebné údolie Oravy sa týči na skale nad dedinou Oravský Podzámok. Každoročne ju navštívia stovky návštevníkov, a ďalší ľudia obdivujú tento hrad z rýchlostnej cesty, ktorá ide neďaleko hradu. Návšteva tohto hradu je zážitkom na celý život. Pracovníci Oravského múzea P.O. Hviezdoslava pravidelne pripravujú programy, ktoré prilákajú ďalších návštevníkov. Od programov pre tých najmenších myslia organizátori aj na starších, ktorí sa chcú dozvedieť niečo o tomto nádhernom romantickom zámku.

Krvavá Báthoryčka a upír Drakula

Pre tých, ktorí majú radi trošku adrenalínu a zbožňujú aj pocit strachu sa pravidelne koná nočná strašidelná prehliadka hradu. Organizátori akcie si dajú na celom podujatí záležať a myslia aj na detaily. Prehliadka začína pri hradnej bráne, kde sa začína celé dobrodružstvo. Návštevníci si môžu vychutnať vtipné scénky s nádychom čierneho humoru, ale na vlastnej koži zacítia aj pocit strachu.

Návštevnici Oravského hradu môžu na vlastnej koži zažiť skutočný pocit strachu - hrad orava oravsky hrad e1518813964512 768x1024 - Návštevnici Oravského hradu môžu na vlastnej koži zažiť skutočný pocit strachu
Autor: Simona Jurigová

V niektorých miestach hradu sa pohybujú v úplnej tme, len na schodoch je položená sviečka, aby si návštevníci neublížili. Túto hororovú atmosféru dopĺňa v niektorých miestach para šči laserové efekty.  Najväčším prekvapením sa však stáva situácia, keď človek kráča tmavou miestnosťou hradu, do očí mu žiaria lasere a do toho ho chytí za plece ruka strašidla. Mnohí návštevníci sa vžijú do celej atmosféry natoľko, že sami začnú strašiť ľudí v skupine a vzniká tak ešte väčšia zábava. V niektorých dobre osvetlených miestach si turisti môžu pozrieť aj krásne miestnosti a priestory tohto hradu.

Návštevnici Oravského hradu môžu na vlastnej koži zažiť skutočný pocit strachu - no  n   hrad orava e1518814168946 768x1024 - Návštevnici Oravského hradu môžu na vlastnej koži zažiť skutočný pocit strachu
Autor: Simona Jurigová

Herci v autentických kostýmoch zavedú návštevníkov do tajomného sveta krvavej grófky obávanej Báthoričky či predstavia tajomstvá upíra Nosferatu Drakulu. Koncom leta pravidelne predstaví najtemnejšie tajomstvá upíra Nosferatu- Drakulu. Celú akciu dopĺňa aj skupina, ktorá predvedie svoje umenie a zahrá krásnu tematickú hudbu. Tí, ktorí sa veľmi neboja počas tohto podujatia odchádzajú z celej akcie so smiechom, a so slovami, že by ju chceli zopakovať ešte raz.

Cena vstupu na podujatie je 8 eur za dospelú osobu a pre študentov je to 5 eur. Mnohí návštevníci zhodnotia, že suma ktorú si pýtajú za vstup je adekvátna kvalite podujatia.

Tieto akcie sa tešia mimoriadnemu úspechu, a pravidelne sú vypredané už niekoľko týždňov vopred. Vstupy sa konajú od 20. hodiny zvyčajne až do 01.30. hodiny po polnoci v polhodinových intervaloch.

Na Oravskom hrade sa bude konať viacero skvelých podujatí, napríklad Svadby rodu Thurzo, Sokoliarske umenie dravých vtákov či Mikuláš na Oravskom hrade.

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode