zdielať

Ktorú časť ostrova Cyprus sa oplatí vidieť? Prečítajte si čím nás zaujali obidve časti

cyprus - IMG 3855 - Ktorú časť ostrova Cyprus sa oplatí vidieť? Prečítajte si čím nás zaujali obidve časti
Výhľad z hotela v letovisku Protaras Simona Jurigová

Magický Cyprus je krásny ostrov a rozhodne sa oplatí navštíviť obidve. Každá strana je však niečim iná a má svoje čaro. 

Ostrov Cyprus sme spomínali v našich článkoch viackrát. Priniesli sme Vám detailnejšie popisy obidvoch častí a zoznámili sme vás s výletmi, ktoré sa oplatí navštíviť. Pred cestou na Cyprus si však väčšina ľudí položí otázku, že ktorú časť ostrova sa oplatí vidieť a zažiť.  V tomto článku zhrnieme, ktorá časť je čím výnimočná a bude tou správnou voľbou na dovolenku snov.

cyprus - IMG 5387 e1550488975447 768x1024 - Ktorú časť ostrova Cyprus sa oplatí vidieť? Prečítajte si čím nás zaujali obidve časti
autor: Simona JurigováLietadlo v oblakoch

Cyprus bol rozdelený  v roku 1974 na dve časti- severnú s názvom Severocyperskú tureckú republiku ( po turecky Kuzey Kıbrıs ) a južnú časť- Cyperskú republiku, ktorá je členom Európskej únie. Politická situácia sa podpísala na tom, že obidve časti ostrova majú rozdielny charakter letovísk.

cyprus - IMG 3869 1024x768 - Ktorú časť ostrova Cyprus sa oplatí vidieť? Prečítajte si čím nás zaujali obidve časti
autor: Simona JurigováHotelové služby na obidvoch častiach ostrova sú na vysokej úrovni

Dobrodružný juh ideálny pre partie 

Cyprus patrí medzi ostrovy, ktoré sa môžu pochváliť krásnym tyrkysovým morom. To je dôvodom, že sa v posledných rokoch opäť dostal medzi najobľúbenejšie destinácie Slovákov. Cestovatelia, ktorí chcú navštíviť juh Cypru zvyčajne vyhľadávajú najmä letoviská Protaras, Ayia Napa či Paphos.

cyprus - IMG 3761 1024x768 - Ktorú časť ostrova Cyprus sa oplatí vidieť? Prečítajte si čím nás zaujali obidve časti
autor: Simona JurigováLetovisko Ayia Napa ponúka turistom krásnu pláž a bohatý nočný život

Všetky spomínané letoviská patria medzi rušné a sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú aktívnu dovolenku a bohatý spoločenský a nočný život. V týchto letoviskách sú hotely postavené blízko seba a väčšina pláži je verejných, takže hotely neposkytujú plážový servis v cene.

cyprus - IMG 3877 1024x768 - Ktorú časť ostrova Cyprus sa oplatí vidieť? Prečítajte si čím nás zaujali obidve časti
autor: Simona JurigováPláž v letovisku Protaras

Skvelým tipom na dovolenku je letovisko Protaras, ktoré leží pri jednej z najkrajších pláží ostrova Fig Tree Bay. Dovolenkári vyhľadávajú túto pláž najmä kvôli jemnému zlatistému piesku a tyrkysovému moru. Toto letovisko patrí medzi tie, ktoré sú ideálne pre partie mladých ľudí.  Na hlavnej promenáde sa nachádzajú obchodíky so suvenírmi, ale aj rôzne bary, takže o celodennú zábavu je postarané.

cyprus - IMG 3880 1024x381 - Ktorú časť ostrova Cyprus sa oplatí vidieť? Prečítajte si čím nás zaujali obidve časti
autor: Simona JurigováPláž Fig Tree Bay

Súčasťou tejto promenády sú typické cyperské reštaurácie, ale aj stánky s rýchlym občerstvením či so zmrzlinou. Na pláži sa tak isto ako aj na promenáde nachádzajú malé kaviarne či stánky so zmrzlinou. Z letoviska Protaras jazdí aj v nočných hodinách autobus, ktorý dovezie turistov do letoviska Ayia Napa. Toto malé mestečko je vyhľadávané turistami kvôli diskotékam a aktívnemu nočnému životu.

cyprus - IMG 3800 1024x768 - Ktorú časť ostrova Cyprus sa oplatí vidieť? Prečítajte si čím nás zaujali obidve časti
autor: Simona JurigováJedna z najkrajších pláži ostrova- Nissi Beach

Romantika, relax a luxus

Severný Cyprus je ideálnou voľbou pre zamilované páry, ktoré si chcú užiť romantiku a relax pri mori. Hotelové rezorty poskytujú svojim návštevníkom tie najkvalitnejšie služby. Väčšina hotelov ponúka aj SPA či služby kaderníkov, takže návštevníci sa môžu nechať rozmaznávať. Pre tieto hotely je typické, že sú vybavené luxusnými miniklubmi pre deti, ale aj akvaparkami, takže sa vybláznia nielen deti, ale aj dospelí.

cyprus - IMG 5619 1024x768 - Ktorú časť ostrova Cyprus sa oplatí vidieť? Prečítajte si čím nás zaujali obidve časti
autor: Simona JurigováSeverný Cyprus je ideálnym miestom na strávenie romantickej dovolenky

Skvelou voľbou na dovolenku je letovisko Bafra. V tejto oblasti sa v súčasnosti nachádzajú len štyri hotely, z toho dva z nich sú otvorené v roku 2018, takže sú postavené podľa súčasných trendov. Podľa plánov by malo v budúcnosti stáť v tejto oblasti dvanásť hotelov a Bafra by sa tak mala stať najluxusnejšou časťou celého ostrova.

cyprus - IMG 5658 1024x768 - Ktorú časť ostrova Cyprus sa oplatí vidieť? Prečítajte si čím nás zaujali obidve časti
autor: Simona JurigováLetovisko Bafra by malo v budúcnosti ponúkať turistom

Oblasť letoviska Bafra však nie je okrem hotelových rezortov vybudovaná a v okolí hotelov sa nenachádzajú obchody.  Takže Bafra je skvelou voľbou pre ľudí, ktorí majú radi pokojnú dovolenku. Pre tých, ktorí chcú nakúpiť napríklad hotelové suveníry je najvýhodnejšie kúpiť ich v hotelových obchodníkoch, alebo podniknúť výlet do neďalekého mestečka Famagusta. Napriek tomu, že Severocyperská republika má svoju zástavu, pravdepodobne si donesiete suveníry len so znakmi Cypru. V meste Famagusta sme objavili len pár magnetiek s týmto znakom.

cyprus - IMG 5858 1024x768 - Ktorú časť ostrova Cyprus sa oplatí vidieť? Prečítajte si čím nás zaujali obidve časti
autor: Simona JurigováSkvelým tipom na výlet je aj časť Famagusty-Varosha

V konečnom zhrnutí môžeme povedať, že obidve strany majú svoje čaro a stoja za návštevu. Je len na každom človeku, aké má očakávania od dovolenky a čo by chcel zažiť.

cyprus - IMG 4012 1024x768 - Ktorú časť ostrova Cyprus sa oplatí vidieť? Prečítajte si čím nás zaujali obidve časti
autor: Simona JurigováCyprus láka nielen krásnym morom, ale má aj nádherné vnútrozemie


Pre viac cyperských dovolenkových tipov si prečítajte Turistický sprievodca – Cyprus

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode