zdielať

Krajiny s najviac usmiatymi ľuďmi

Krajiny s najviac usmiatymi ľuďmi - shutterstock 190412816 - Krajiny s najviac usmiatymi ľuďmi
Zdroj: shutterstock

Výber dovolenky je vhodné prispôsobiť nielen kvalite hotela a pláže, ale napríklad aj ľuďom, ktorí vám prídu do života. Úprimné úsmevy, vrelé prijatie a skvelá atmosféra sa nedajú zaplatiť. Tie musia byť prirodzené. Vieme, kde ich nájdete.

 

Thajsko

Destinácia, ktorá Slovákov začína lákať cenou aj jedlom sa šplhá do popredia. Dôvod je prostý. Ľudia sú tú stále úprimní a nezištní, čo sa v Európe už len ťažko hľadá. Hoci je tu od júna možnosť vychytať obdobie dažďov, to až tak nevadí. Ľudia ostávajú stále tí istí, prívetiví a usmiati. Navyše zažijete úplne inú, ako len plážovú dovolenku. Thajsko je vo svete právom nazývané krajinou úsmevov.

 

Škótsko

Mystická krajina, ktorá je bohatá na prírodné krásy aj tajomné hrady. Podľa hlasovania čitateľov magazínu Rough Guide  sa táto krajina dostala aj medzi favoritov medzi najusmiatejšími krajinami. Tu platí, že ak nie počasie, aspoň úsmev vás zahreje. Navyše ide o jedinú európsku krajinu, ktorá sa objavila v prvej dvadsiatke usmiatych krajín. A Škóti sú zábavný druh ľudí, viac žartujú ako berú veci vážne.

 

Maroko

Patrí síce k moslimským krajinám, ale na rozdiel od iných kútov sveta pod znakom polmesiaca tu vládne pokoj, takmer žiadne násilie, domáci vás na každom kroku budú vítať šálkou mätového čaju. A čo je najlepšie? Tak práve do Maroka chodili hľadať inšpiráciu aj členovia kapely Beatles a ďalší umelci. Je to taký západný orient. Pri vodnej fajke a brušnej tanečnici sa nedá neusmiať. A domáci to vedia. Majú úsmev na perách prakticky stále. Či vás len tak stretnú na ulici, alebo vás obsluhujú v hoteli. Znie to neuveriteľne, ale stačí si to overiť v praxi a uvidíte, že neklameme.

 

Bután

Toto bude trošku ako hľadanie strateného raja. Dlhá cesta sa vám však vráti v podobe neskutočných zážitkov. Je to jediná krajina, ktorá má od roku 1972 meradlom úspechu hrubé domáce šťastie namiesto u nás tak favorizovaného hrubého domáceho produktu. Krajina je to krásna, s množstvom chrámov, ale nejde len o kultúru. Nečakajte luxusné rezorty, mramorové dlažby, autá ako v Beverly Hills. Pre domácich nie je matéria to pravé orechové, ale pokojný a šťastný život je najdôležitejší. Preto si krajina vyslúžila post najšťastnejšej na svete. Aj preto je tu tak málo zamračených tvári.

 

Fidži

V cestovateľskej biblii Rough Guides sú domáci obyvatelia postavení na piedestál pohostinnosti a majú titul najpriateľskejší ľudia na planéte. Stačí, aby ste prišli a už tu máte mnoho vrúcnych privítaní. Nie sú bohatí. Väčšina žije zo dňa na deň a práve to im často umožňuje neriešiť stres, ale oddávať sa hre, zábave, úsmevom. Obkolesení tyrkysovou vodou, ostrovmi a zdravým jedlom je dôvod usmievať sa aj bez tučného konta v banke.

 

Kategórie:

Podobné články