zdielať

Ibiza je ostrovom s nádhernými tyrkysovými plážami a nekonečnou zábavou

ostrov najlepších svetových diskoték - ibiza - 64701 10200240882138926 965022426 n - Ibiza je ostrovom s nádhernými tyrkysovými plážami a nekonečnou zábavou
ibiza, ostrov, párty, dovolenky Autor: Simona Jurigová

Španielsky ostrov Ibiza patrí medzi najzaujímavejšie svetové párty destinácie. Nočný život v tejto destinácii však vyjde poriadne draho. 

Na tomto malebnom ostrovčeku si môžete za jeden obyčajný týždeň vychutnať najlepších svetových dídžejov. Svoje obrovské šou tam  pravidelne predvádzajú hviezdy ako napríklad David Guetta, či Calvin Harris.

V podnikoch Amnesia, Pacha či Privillige si môžete na jednej diskotéke vychutnať viac druhov hudby. Brány diskoték otvárajú zvyčajne až o polnoci a tieto podniky zatvárajú svoje brány až o šiestej hodine ráno. Pre tých, ktorí nemajú stále dosť zábavy a zážitkov aj po noci na slávnej Ibize, je pripravená diskotéka s názvom Space, ktorá leží pod odletovou dráhou lietadiel. Jej brány zatvárajú až o 11 hodine doobeda. A povieme vám, že vyjsť von z diskotéky a okúpať sa v mori, pozerať sa pritom na prilietajúce lietadlá je vážne silný zážitok.

ostrov najlepších svetových diskoték - ibiza - 14485 10200240882698940 766062296 n 300x225 - Ibiza je ostrovom s nádhernými tyrkysovými plážami a nekonečnou zábavou

Dôležitou súčasťou návštevy luxusných diskoték je aj správny výber oblečenia. Do vybraných podnikov ako napríklad Pacha nemôžete vstúpiť v športovom oblečení či v plavkách. Na každom rohu nájdete ochranku, ktorá upozorňuje na správny dresscode. Ochrankári rovnako sledujú obuv žien. Tie ktorým sú nepohodlné ich podpätky tak sa nemôžu vyzuť. Ochrankári ich upozornia, aby sa naspäť. Naopak bezplatný vstup je v klube Bora Bora na pláži Playa d‘en Bossa, kde je dovolené asi všetko. vstup je síce zadarmo, ale počas aktivít miniete za drinky nenormálne peniaze.

Nevýhodou tejto zábavy je, že nevyjde úplne najlacnejšie. Cena do tých najväčších svetových diskoték je v rozmedzí od 20 eur do 80 eur. Záleží od toho, kto je headlinerom podujatia. Samotný pitný režim tiež nie je najlacnejšou záležitosťou, pretože napríklad fľaša minerálky stojí približne 15 eur. Ďalším veľkým výdavkom je doprava v rámci ostrova. turisti najčastejšie využívajú taxi, ktorých nástupný poplatok je 4,65 eura a  cena za kilometer je 1,29 eura.

Pre tých, ktorí nehľadajú len párty, ale chcú si užiť aj trošku romantiky je tento ostrov tak isto skvelou voľbou. Reštaurácie v zátokách s panoramatickým výhľadom na západ slnka nie sú pre tento ostrov ničím netypickým. Zátoky a zálivy sú často ukryté v krásnej tropickej vegetácií.Iba je zároveň vyhľadávanou destináciou aj kvôli nádherným plážam s tyrkysovým morom.Tento magický ostrov je rovnako krásny ako aj ostatné Baleárske ostrovy.

 

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode