zdielať

Hľadajú sa dobrovoľníci na maznanie zachránených prasiatok

prasiatka - kameron kincade uiH6OYDuR44 unsplash scaled - Hľadajú sa dobrovoľníci na maznanie zachránených prasiatok

Ak milujete všetky zvieratá bez rozdielu, vrátane tých hospodárskych, teraz je šanca vymaznať sa s nimi do sýtosti. Má to iba jeden „malý“ háčik – farma s prasiatkami, ktoré potrebujú socializovať, sa nachádza v americkom štáte Južná Karolína. Ale ktovie, možno táto ponuka v dnešnej dobe cestovania po celom svete zaujme práve vás.

Farma Cotton Branch Farm Sanctuary poskytuje útočisko rozmanitým hospodárskym zvieratám, ktoré boli opustené, zachránené pred smrťou, prípadne odobraté od tyranov. Pred niekoľkými dňami vyhlásili pátranie po dobrovoľníkoch, ktorí im pomôžu socializovať zachránené prasiatka a umožniť im tak dostať sa medzi už socializované, ktoré ponúkajú na adopciu ako domácich maznáčikov.

Zachránené z pekla

Prasiatka zachránili v roku 2018, keď ich našli na istom statku okolo 500 kusov v zúboženom stave. Prasatá boli podvyživené a doslova pred smrťou. Záchranári dávali šancu na prežitie len niekoľkým z nich.

Napokon z nich prežili vyše dve stovky. Mnohé z nich sú ale nesocializované. Farma Cotton Branch sa snaží skrotiť ich čo najviac, aby ich potom mohli ponúknuť záujemcom o prasa ako domáce zvieratko.

Tieto prasiatka nie sú na jedenie

Prekvapivo sa pod statusom na sociálnych sieťach začali ihneď hlásiť záujemcovia, mnohí z nich zvažovali, že si vezmú dovolenku a urobia si prázdniny spojené s pomocou týmto zvieratám. Farma nemá žiadne zásadné podmienky, dobrovoľníci musia byť len starší než 18 rokov, prípadne teenageri starší než 16 rokov môžu prísť v sprievode rodiča alebo zákonného zástupcu. To je všetko.

Čo zahŕňa socializácia prasiatok? Dobrovoľníci ich môžu kŕmiť sušienkami, škrabkať na bruchu, rozprávať sa s nimi.

Je dávno dokázané, že prasatá sú veľmi inteligentné tvory a to potvrdzujú aj slová nadšených záujemcov. Mnohí z nich sa pod výzvou tešili na čas strávený s týmito „vzácnymi zvieratkami“. Iní zasa so slzami v očiach ďakujú záchranárom, že sa takto starajú o opustené a týrané zvieratá.

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode