zdielať

Európske dedinky, ktoré vyzerajú ako z rozprávky

Európske dedinky, ktoré vyzerajú ako z rozprávky - shutterstock 754547296 - Európske dedinky, ktoré vyzerajú ako z rozprávky
Bled je na Instagrame často označovaný ako jednej z najkrajších ostrovov sveta. Zdroj: Shutterstock

Sú skutočné, no pri návšteve nemáte pocit, že ste na vidieku, ale v  rozprávkovom svete. Alebo aspoň vo svete fantázie, ktorý ste si skladali myšlienku po myšlienke pri čítaní romantických a dobrodružných kníh. Vyštartujte zažiť tento svet aj v skutočnosti. A všetko prakticky „na skok“ od Bratislavy.

 

Tellaro

Ak pôjdete smerom z Janova alebo Milána na Florenciu, určite si spravte odbočku do malebného sveta menom Tellaro. Je trochu mimo hlavnej cesty a aj preto sa dodnes uchránilo od masy turistov, ktoré by ho obklopovali. Je typické talianske, s farebnými domčekmi nad útesmi. Práve sem chodili načerpať energiu a inšpiráciu umelci ako Lord Byron a D. H. Lawrence. Ktovie aká múza kopne vás.

 

Hallstatt

Obec, ktorá nemá ani tisícku obyvateľov a pritom sa často označuje ako najpríťažlivejšie miesto celého sveta. Leží na brehu zrkadliaceho sa jazera s rovnomenným názvom a je chránená je vysokými horami. Od hraníc so Slovenskom je vzdialená necelých 400 kilometrov. Auto odstavíte na zberných parkoviskách po okolí a potom už len po vlastných. Aj to robí z tejto dedinky miesto, ktoré vás razom prenesie do iného sveta. Za návštevu stojí určite aj prieskum soľných baní. Atmosféra, ktorú si odnesiete vás bude sprevádzať dlhé mesiace.

 

Albarracín

Môžete tu zažiť návrat do pravého stredovekého Španielska. Úzke uličky, kamenné stavby, katedrála v štýle Mudéjar a hranice mestečka obohnaného múrom, ktorý pripomína ten slávny čínsky. Ak nie veľkosťami a veľkosťou, tak aspoň črtami. Mnoho domácich tu servíruje výborné víno, hráva muziku a tradičné umenie. Už samotný fakt, že tento vidiecky kút krajiny sa nenachádza vo vychytených sprievodcoch napovedá, že práve tu sa dostanete krajine pod kožu.

 

Bled

Nachádza sa v Slovinsku a zabudnite na chvíľu na Maledivy. Bled je napríklad na Instagrame často označovaný ako jednej z najkrajších ostrovov sveta. Nemá piesok a pláže, zato má krásnu prírodu, históriu a neopakovateľnú atmosféru horskej oblasti. Nachádza sa na úpätí Julských Álp a sútoku riek Sava Bohinjka a Sava. V strede jazera Bled sa nachádza ostrov s barokovým kostolom. Nad oblasťou tróni  stredoveký hrad a domáci vás tu pohostia slovinskými špecialitami.

 

Cochem

Veľkým magnetom tejto nemeckej obce je hrad sídliaci na kopci a počas búrky dedinka naberá až strašidelné črty. Pocit akejkoľvek stiesnenosti vás však opustí pri prechádzke okolo rieky, po priľahlých lesoch, alebo počas malého výletu po miestnych krčmičkách. Pivo je tu dobré aj atmosféra a tradičné rázovité domčeky vás absolútne očaria. Je to dedinka, ktorú si predstaví každý, keď sa povie tradičné Nemecko.

Kategórie:

Podobné články