zdielať

Zabudne sa na Angelinu Jolie? Nový Tomb Raider sa rúti do kín

Zabudne sa na Angelinu Jolie? Nový Tomb Raider sa rúti do kín - tomb raider alicia vikander 2 - Zabudne sa na Angelinu Jolie? Nový Tomb Raider sa rúti do kín
Spraví Alicia Vikander zo značky Tomb Raider pozerateľný film? MGM

Vikander alebo Jolie? Filmové spracovanie počítačovej hry Tomb Raider už pred rokmi zdvihlo obočie nejednému hernému fanúšikovi svojou pofidérnou kvalitou. Nepomohla tomu ani Angelina Jolie v tielku. Odvtedy ubehlo už veľa času, no tento žáner akoby nevedel prekročiť svoj tieň. Filmové spracovanie pc hier odvtedy ťahá väčšinou za ten kratší koniec.

Nič to nemení na fakte, že už 15. marca vtrhne do kín nové spracovanie Tomb Raidera s vychádzajúcou hviezdou Hollywoodu Aliciou Vikander.

Rebootovaný Tomb Raider však prináša opäť to isté. Kopu akcie, kopu špeciálnych efektov, Laru Croft v tielku a tradične hroziaci koniec sveta. Či dosiahne film úspech je otázne. Už od samého začiatku sprevádza návrat Lary Croft skôr smola. Nevydarená reklamná kampaň a najmä rozpačito pôsobiaci trailer len podporil vlažné a skeptické prijatie diváckeho publika.

Fanúšikovia hier len márne čakajú na filmárov, ktorí by vedeli s gráciou uchopiť námet a pretaviť ho do plnohodnotného filmu a nie do bezduchej naháňačky. Príkladom môže byť Marvel, ktorý so svojimi superhrdinami vytvoril filmový kult.

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode