zdielať

Accidentally Wes Anderson – projekt, do ktorého môžete prispieť aj vy

Accidentally Wes Anderson - projekt, do ktorého môžete prispieť aj vy - annie spratt 637579 unsplash - Accidentally Wes Anderson – projekt, do ktorého môžete prispieť aj vy
Illustračné foto. Photo by Annie Spratt on Unsplash

Ak nepoznáte režiséra s menom Wes Anderson, určite ste videli aspoň jeden z jeho filmov. Psí ostrov, Grandhotel Budapešť, Fantastický pán Lišiak a mnoho ďalších. Pamätáte si na tie krásne symetrické tvary a pastelovú škálu farieb? Chodíte každý deň okolo zaujímavého miesta, ktoré vo vás vzbudzuje rovnaký pocit?

Vďaka projektu Accidentally Wes Anderson môžu pridať fotografiu ľudia z rôznych kútov sveta. Tým nie len poukážu na niektoré nepoznané miesta, ale popíšu aj ich históriu a majú možnosť toto miesto asoň trochu zviditeľniť. Ak pridávate fotografiu na webstránku, je podmienkou napísať nie len kde bola fotografia zachytená, ale aj na čo sa vlastne pozeráme.

Vybrané fotografie autor uverejňuje na instagramovom účte accidentallywesandersonProjekt má na instagrame vyše 544 tisíc followerov a viac ako 500 príspevkov z rôznych kútov sveta. Keďže na tento účet chodí naozaj enormné množstvo fotografií, oplatí sa vám určite aj sledovať hashtag #acidentallywesanderson, ktorý fanúšikovia s obľubou používajú.

Je vám toto miesto povedomé? Áno, aj na Slovensku máme krásne architektonické skvosty.

 

České Budejovice, Česká Republika

 

Cambridge, Anglicko

 

Oceanside, California

 

Rajasthan, India

 

Ahrensburg, Nemecko

 

Shanghai, Čína

 

Sakrisøy, Nórsko

 

Cleveland, Ohio

 

Štokholm, Švédsko

 

Berlín, Nemecko

 

Newfoundland, Kanada

 

Singapore

 

Austin, Texas

 

Londýn, Anglicko

 

Miláno, Taliansko

 

Boca Raton, Florida

Accidentally Wes Anderson

Webstránka / Instagram

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode