zdielať

Volkswagen za prvý kvartál vykázal zisk po zdanení v sume 3,4 miliardy eur

- 5FA2BA00F8BB464A737240 scaled 2 - Volkswagen za prvý kvartál vykázal zisk po zdanení v sume 3,4 miliardy eur

Zisk nemeckej automobilky Volkswagen Group po zdanení v prvom kvartáli tohto roka sa výrazne zotavil a dosiahol úroveň 3,4 miliardy eur. Výrobcovi áut pomohlo oživenie predaja v Číne, ktorá je pre neho najväčším trhom. V rovnakom období vlaňajška bol zisk Volkswagenu v sume 517 miliónov eur, keďže pandémia vtedy viedla k zatvoreniu predajní áut a závodov.

Tržby Volkswagenu za prvé tri mesiace tohto roka sa zvýšili o 13 percent na 62,3 miliardy eur. Automobilka v prvom štvrťroku medziročne zvýšila predaj elektrických áut viac ako dvojnásobne na 133-tisíc vozidiel. Celkovo Volkswagen počas januára až marca predal 2,4 milióna áut, čo bol medziročný rast o 21 percent.

V SR pôsobí Volkswagen Slovakia. Je pilierom slovenského exportu a jedným z najväčších súkromných zamestnávateľov v krajine. Spoločnosť preinvestovala na Slovensku od svojho vzniku už viac ako 4,5 miliardy eur. Okrem vozidiel produkuje prevodovky, komponenty pre prevodovky a podvozky, ako aj zariadenia používané pri výrobe vozidiel.

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode