zdielať

Ford predpokladá, že do roku 2030 budú elektromobily tvoriť 40 percent jeho globálneho predaja áut

- ford eu explorer U625 SHOT 10 EXPLORER INTERIOR 01a New 2160x1215 16x9 - Ford predpokladá, že do roku 2030 budú elektromobily tvoriť 40 percent jeho globálneho predaja áut

Americká automobilka Ford očakáva, že 40 percent jej globálne predaných vozidiel budú do roku 2030 tvoriť elektrické automobily. Svoje výdavky na ich vývoj totiž zvyšuje o miliardy dolárov. Firma v stredu počas prezentácie pre investorov uviedla, že do roku 2025 zvýši svoje výdavky na vývoj elektromobilov o približne 8 miliárd dolárov. Znamená to, že výdavky automobilky na tento vývoj celkovo stúpnu na sumu takmer 20 miliárd dolárov.

Spoločnosť teraz generuje tok hotovosti, takže môže zväčšiť rozsah svojho podnikania vo výrobe elektrických a komerčných vozidiel, povedal generálny riaditeľ Fordu Jim Farley. Automobilka totiž predpokladá, že do roku 2023 dosiahne ziskovú maržu pred zdanením na úrovni 8 percent.

Minulý týždeň Ford oznámil, že vytvára spoločný podnik, ktorý v Severnej Amerike vybuduje dva závody na výrobu batérií pre zhruba 600-tisíc elektrických vozidiel ročne. Túto kapacitu by závody mali dosiahnuť do polovice tohto desaťročia. Dohoda o spoločnom podniku s juhokórejskou firmou SK Innovation je štartom plánu Fordu na vertikálnu integráciu kľúčových častí dodávateľského reťazca elektromobilov. Obe firmy oznámili, že podpísali memorandum o porozumení, ale detaily vlastníckej štruktúry a umiestnenie závodov sa ešte len musia dopracovať.

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode