zdielať

Prírodní bojovníci, ktorí zatočia so stresom

Prírodní bojovníci, ktorí zatočia so stresom - anise 2785512 1920 - Prírodní bojovníci, ktorí zatočia so stresom

Začiatok nového kalendárneho roka sa už tradične spája s veľkým množstvom nových úloh a výziev, ktoré chceme zvládnuť. V práci začiatok roka znamená začiatok nových projektov, okolo ktorých sa budú točiť najbližšie mesiace. Pre školákov sa zas začiatok nového roka spája s príchodom polročného vysvedčenia a so zvýšeným počtom testov. Študenti vysokých škôl už myslia na skúškové obdobia a koniec semestra a počítajú množstvo skúšok, ktoré budú musieť urobiť pre postup do ďalšieho semestra. Jednoducho pre každého z nás sa spája začiatok nového roka so zvýšeným stresom, ktorý sa stáva našim každodenným spoločníkom. Vďaka nemu sa nám nechce jesť, horšie zaspávame a celkovo sa necítime vo svojej koži.

Prírodní bojovníci, ktorí zatočia so stresom - stress 2902537 1920 1024x683 - Prírodní bojovníci, ktorí zatočia so stresom

Zdroj: pixabay.com

Stres je stav organizmu, ktorý nespôsobuje len psychické problémy, ale prejavuje sa celým spektrom príznakov, ktoré sú pre každého individuálne. Horšie sa nám spí a zaspáva, trápi nás triaška, kŕče a ani naša pleť nie je rovnako krásna a žiarivá ako po iné dní, počas ktorých sa cítime v pohode. Máme viac vrások a vlasy nám často padajú v celých chumáčoch. Mnoho ľudí hľadá na problémy so stresom riešenie v lekárni. Dnes už máme množstvo voľne dostupných liekov, ktoré nám sľubujú, že účinne zatočia so stresom. Skôr ako siahneme po liekoch v lekárňach, mali by sme zistiť či prírodných bojovníkov so stresom neukrýva aj naša kuchyňa.

Už stáročia je známym faktom, že bylinky si vedia poradiť so všetkými chorobami a úzkostné stavy vyvolané stresom nie sú žiadnou výnimkou. Výborným liekom na upokojenie je levanduľa. Jej inhalovanie či pitie odvaru pomáha odbúravať stres a celkovo ma blahodarný vplyv na upokojenie nervovej sústavy. Pri problémoch so zaspávaním pomáha vrecúško s levanduľou umiestnené v spálni, ktoré uvoľňuje do miestnosti upokojujúcu vôňu.

Prírodní bojovníci, ktorí zatočia so stresom - lavender blossom 1595581 1920 1024x683 - Prírodní bojovníci, ktorí zatočia so stresom

Zdroj: pixabay.com

Azda každý pozná výraznú a korenistú vôňu škorice. Okrem výborného korenia a dochucovadla má škorica aj iné benefity – je výborným spaľovačom tukov a jej aróma pomáha upokojiť podráždené nervy a nájsť stratenú rovnováhu. Či už sa ju rozhodneme vychutnať vo voňavom jablkovom koláči alebo si len dopriať jej výraznú vôňu je len na nás. Účinná je aj tak.

Prírodní bojovníci, ktorí zatočia so stresom - christmas 2991739 1920 1024x638 - Prírodní bojovníci, ktorí zatočia so stresom

Zdroj: pixabay.com

Medovka je bežne dostupná v lekárňach ale aj v obchodoch s bylinkami. Pomáha zvýšiť pozornosť, ale zároveň pomáha nájsť stratenú rovnováhu a upokojuje. Čaj alebo extrakt z medovky sú ideálne voľby ak sa práve nachádzate v stresujúcom období a potrebujete sa upokojiť predtým ako sa pustíte do nových výziev.

Prírodní bojovníci, ktorí zatočia so stresom - melissa 2370812 1920 1024x683 - Prírodní bojovníci, ktorí zatočia so stresom

Zdroj: pixabay.com

Najmä počas Vianoc je veľmi obľúbené varené vínu, ktorého vôňu ešte umocňuje typická aróma klinčeka. Klinček je korenie pochádzajúce z Indonézie, ktorého účinky priaznivo vplývajú na dýchaciu a nervovú sústavu. Pomáha zmierniť bolesti hlavy aj úzkostné stavy vyvolané stresom.

Naše kuchyne sú plné prírodných liekov, ktoré nám pomáhajú účinne bojovať proti stresu a úzkosti. Je len na nás, ktorý z nich sa rozhodneme vyskúšať.

Prírodní bojovníci, ktorí zatočia so stresom - anise 2905495 1920 1024x683 - Prírodní bojovníci, ktorí zatočia so stresom

Zdroj: pixabay.com

Kategórie:

Podobné články

Volám sa Katka a už niekoľko rokov sa aktívne venujem blogovaniu a písaniu príspevkov. Som kreatívna osoba, ktorá veľmi rada skúša nové veci a objavuje nepoznané. V mojich príspevkoch sa často dočítate o celiakii, pretože s touto diagnózou bojujem už nejaký ten piatok. Hľadám nové recepty a s obrovskou radosťou vyvraciam mýty, ktoré o nej kolujú.
mmnt.sk
Close Cookmode