zdielať

Malý zázrak pre telo – olej z čiernej rasce

Malý zázrak pre telo – olej z čiernej rasce - shutterstock 1037532745 - Malý zázrak pre telo – olej z čiernej rasce
Zdroj: shutterstock

Samotná čierna rasca je korenie, ktoré už od staroveku liečilo tie najvážnejšie zdravotné neduhy. V oleji sa z neho uvoľňuje len to najlepšie pre naše telo.

Požehnaná rastlina

Prvé zmienky o cielenej kultivácii čiernej rasce pochádzajú z Egypta. Z doby, kedy sa stavali pyramídy, liečilo sa energiou a svet ešte rozumel prírodným procesom. Slávna a dodnes nepoznaná egyptská civilizácia pokladala čiernu rascu za požehnané semienka, ktoré víťazili nad tými najhoršími ochoreniami. Pár semienok sa dokonca našlo v hrobke Tutanchamóna a rozhodne ich tam nezavialo náhodou. Skôr boli ako dar na posmrtný život z toho najsilnejšieho, čo na tomto svete vyrástlo.

 

Nejde len o nový bio trend

Čierna rasca patrí síce k novo objaveným „zázrakom“, ale rozhodne ju nemožno zaradiť k plodinám, ktoré zažívajú ošiaľ hlavne vďaka placebo efektu. Jej účinky potvrdzuje množstvo klinických štúdií a obsahuje toľko prospešných látok, že pozitívny vplyv sa jednoducho nedá ignorovať.

 

Olej ako derivát toho najlepšieho

Čierna rasca je silný bojovník, ale ak z nej vylisujeme olej, ide o koncentrát toho najlepšieho. Stačí napríklad malá lyžička nalačno a sami zistíte, ako sa váš život začne meniť. Olej obsahuje viac ako stovku prospešných živín a má tak širokú skladbu vitamínov, že sa to nedá ani vymenovať. Od A, cez B až po D, či E. K tomu extrémne veľa minerálov.

 

Účinný na alergie

V tomto období možno používať rascový olej aj ako doplnkovú liečbu alergií. Dokáže výrazne znižovať príznaky sennej nádchy. Je preto ideálny práve v čase, keď všetko navôkol vypúšťa pele. Nemecký imunológ Peter Schleicher na vzorke 600 pacientov zistil, že dlhodobé užívanie oleja z čiernej rasce dokázalo eliminovať alergické prejavy až u 70% pacientov. To je často viac ako antihistaminiká.

 

Upokojuje dýchanie

Vďaka látke nigelín dokáže upokojiť priedušky a pomáha pri kašli. Chráni dýchacie cesty a posilňuje imunitu, takže aj priebeh zápalov sa zlepšuje a je nápomocný aj pri zmierňovaní astmy.

 

Výborný na srdce

Ak je reč o zdravých tukoch, olej z čiernej rasce môže reprezentovať prvú líniu. Obsahuje vysoký podiel nenasýtených mastných kyselín a čo je ešte zaujímavejšie, sám pôsobí, proti ukladaniu tuku v cievach. To znamená, že normalizuje krvný tlak a podporuje srdce k správnej činnosti.

 

Imunitu robí silnou

Účinky oleja z čiernej rasce sa testujú aj pri pacientoch s HIV, pomáha napríklad pri autoimunitných ochoreniach ako lupus, či celiakia, je vhodný pre ľudí s oslabenou imunitou aj chronickou únavou. Rozhodne nie je zlou voľbou k raňajkám. Netreba to s ním preháňať, ale už malá lyžička denne môže mať podporný vplyv na zdravie.

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode