zdielať

Zmrzlina pre Vášho psíka

pes - tommaso pecchioli DoLhwQ0Y2s unsplash scaled - Zmrzlina pre Vášho psíka
Zmrzlina, ľad, alebo chladiace hračky? Tommaso Pecchioli

My ľudia si v každom ročnom období prispôsobujeme jedálniček. V lete preferujeme ľahké jedlá a ľadové nápoje, zmrzliny, nanuky, drene a iné dobroty, ktoré nás ochladia. Radi by ste dopriali takéto potešenie aj Vašim miláčikom? Nech sa psík na Vás nemusí pozerať psími očami, keď Vy jete svoju zmrzlinu.

Môže pes jesť studené? Základnou otázkou je, či vlastne pes môže jesť studené. Veterinári sa zhodujú, že všetkého veľa škodí, ale nejaké tú studenú dobrôtku Váš psík zvládne. Dôležité je, aby sa dodržiavalo zopár zásad kŕmenie psa zmrzlinou. Najdôležitejšie je dodržiavať množstvo – jeden kopček denne stačí! Záleží na veľkosti Vášho miláčika, ale je potrebné myslieť na to, že všetkého veľa škodí. Zmrzlina osvieži, pomáha pred prehriatím organizmu, ale stále je to pre Vášho psa krmivo „navyše“. Je potrebné si uvedomiť, že prekrmovanie psov je nezdravé.

Aká zmrzlina je vhodná pre môjho psa? Určite nie ľudská! Zložky zmrzliny pre ľudí môžu pôsobiť veľmi dráždivo na trávenie psa. Tiež je dôležité si uvedomiť, že pod pojmom zmrzlina sa nemyslí zmrznuté mäso, alebo kosti – to by mohlo Vášho miláčika stáť život! Ak chcete svojmu psíkovi dopriať zmrzlinu, musíte siahnuť po psích zmrzlinách. Dajú sa zakúpiť v obchodoch pre zvieratá, alebo si dokážete vyrobiť zmrzlinu aj doma. Ideálnym receptom je zmraziť kokosový olej s ovocím, ktoré má Váš psík rád. Ak Váš pes dobre znáša jogurt tak ďalším receptom na psiu zmrzlinu je do bieleho jogurtu zamiešať arašidové maslo, jahody a banán – nechať zamraziť a dobrota je na svete. Keď zmrzlinu mrazíte pre svojho psíka, používajte menšie nádobky, aby ste mu z mrazničky vedeli vybrať vždy len jednu porciu.

Má Váš pes špeciálnu diétu, a nemôže zmrzlinu? Môžete mu ponúknuť aspoň kocku ľadu alebo vychladenú hračku. Dokonca existujú chladiace podložky pre psov a špeciálne chladiace hračky. Chladiace hračky fungujú na princípe, že do špeciálnej odolnej gumenej hračky napustíte vodu, necháte zmraziť a Váš psík sa bude chladiť počas hryzenia hračky. Z niektorých hračiek malinkými dierkami vyteká roztopený ľad. Hračka s ľadom je o trošku vhodnejšia ako samotný ľad. Pri podávaní kociek ľadu je dôležité nedať psíkovi príliš veľké kusy, aby si nepoškodil zuby. Tiež nie je úplne vhodné dávať mu ľad do vody. Pokiaľ pes vypije veľa ľadovej vody naraz môže mu hroziť nevoľnosť, ale aj závažnejšie zdravotné riziká. Tiež nie je vhodné, aby pes ľadovú kocku prehltol vcelku.

Zdroj:vaschovatel.sk

Kategórie:

Podobné články