zdielať

Život v lockdownoch nám veľa vzal, ale aj nám veľa dal

kvaskovanie - bread 821503 1920 - Život v lockdownoch nám veľa vzal, ale aj nám veľa dal

Život aký sme poznali ešte pred rokom je momentálne pre mnohých ľudí  len krásnou spomienkou. Ísť si sadnúť s kamarátkou na kávu, last-minute dovolenka, ale aj stretnutie s rodičmi patrí momentálne medzi luxus, ktorý si nemôžeme dovoliť. Celú situáciu by sme mali vnímať aj pozitívne a byť vďační za to, čo sme sa naučili.

Spoznali sme digitálny svet

Práca na home-office nás dostala do režimu, kedy sme začali využívať online porady a meetingy a presunuli sme svoj život do online priestoru. Zároveň sme začali nakupovať formou e-shopov a využívať viac aj služby, ktoré sme pred tým nevyužívli.

Začali sme objavovať Slovensko a prírodu

V posledných rokoch sa cestovanie stalo dostupné pre každého z nás. Či už išlo o lacné last minute pobyty alebo o lacné letenky, väčšina z nás využila leteckú dopravu aspoň za 3 roky. Keďže cestovanie bolo v minulom roku komplikované, mnoho ľudí začali tráviť dovolenku na Slovensku a v prírode. Objavili sme, že niekedy nemusíme vyjsť ani ďaleko a krásne výlety a prostredie máme rovno za domom.

kvaskovanie - apple pie 3723444 1920 1024x683 - Život v lockdownoch nám veľa vzal, ale aj nám veľa dal
autor: pixabay.comPočas korony sme objavili možnosti, ktoré sme pred tým netušili.

Objavili sme čaro pečenia a kváskovania

Tým, že sa život spomalil a museli sme zostať doma začali sme skúšať variť nové jedlá a rozšírili sme kuchárske schopnosti. Mnoho ľudí objavilo čaro čerstvého domáceho chleba a tak sme začali doma kváskovať a skúšať piecť.

Nadobudli sme nové zručnosti ako šitie

Potreba nosiť rúško donútila mnoho ľudí vytiahnuť šijacie stroje a objaviť v sebe krajčírske umenie. Niektorých ľudí šitie a vyšívanie zaujalo a začali šiť aj rôzne iné veci, ktoré začali predávať.

Spoločenské hry sa stali náplňou na piatok večer

Pred rokom keď sme trávili čas vonku, nebol tak úplne čas hrať spoločenské hry. Keď sme prestali chodievať do reštaurácií, na kávy a stretávať sa s priateľmi, hľadali sme alternatívy ako sa dá tráviť voľný čas. Namiesto vonkajších aktivít sme začali hrávať spoločenské hry.

Kategórie:

Podobné články