zdielať

X-menovská tímovka Dark Phoenix sa presúva!

X-menovská tímovka Dark Phoenix sa presúva! - dark - X-menovská tímovka Dark Phoenix sa presúva!
X-menovská tímovka s podtitulom Dark Phoenix sa sťahuje na rok 2019. 20th Century Fox

Spoločnosť 20th Century Fox, ktorá v spolupráci s Marvelom má pod palcom tvorbu filmov o X-menoch náhle zmenila plány, ktoré poriadne pohli žlčou nejedného fanúšika. Tento rok sa mali dočkať dvoch filmov. V máji vtrhne do kín Deadpool s druhým pokračovaním, v novembri to malo „štvrté“ pokračovanie x-menovskej tímovky, tentoraz s podtitulom Dark Phoenix. Fanúšikovia so zvedavosťou vyčkávali na november, keď by mal pokračovať príbeh, ktorý už roky brázdi kiná a začal filmom Prvá trieda. Do tohto filmu sa podarilo opäť zlanáriť všetky veľké hviezdy vrátane Jennifer Lawrence, ktorá už nemala záujem hrať v X-menoch.

Teraz je všetko inak. Dark Phoenix napína krídla prelietava na rok 2019, konkrétne na 14. februára. O niečo horšie je na tom prvá hororová x-menovská pochúťka s názvom New Mutants, ktorá sa posúva už druhýkrát. Pôvodne mala ísť von v apríli tohto roka, štúdio ho neskôr posunulo na február 2019 a teraz je aktuálny august 2019. Dôvodom sú údajne veľké prerábky.

Dark Phoenix  okrem hviezdneho obsadenia púta pozornosť aj dejom. Konečne by sa v tomto univerze mala dôstojne preskúmať zápletka s Jean Grey a jej temnou stránkou, ktorú diváci videli ešte v podaní Fanke Jansen v Poslednom vzdore a potom v podaní Sophie Turner v závere Apocalypse. Dej by sa mal odohrávať v roku 1992, X-meni sú hrdinami a čaká ich boj na obežnej dráhe Zeme, kde mladú Jean zasiahne žiarenie a prebudí v nej jej neovládateľnú časť bažiacu po moci. Okrem hlavného nepriateľa budú musieť tím okolo Charlesa Xaviera bojovať s Jean, ktorá je ich blízkou osobou. A samozrejme popritom musia zachrániť svet. Opäť.

Kategórie:

Podobné články