zdielať

Päťdesiat odtieňov je už minulosťou, milióny sa ďalej hrnú

Päťdesiat odtieňov je už minulosťou, milióny sa ďalej hrnú - fifty shades freed poster xl - Päťdesiat odtieňov je už minulosťou, milióny sa ďalej hrnú
Trilógia sa síce skončila. Je však otázkou času, kedy sa objavia nápady na jej reštart. Universal Pictures

Knižná, ale už aj filmová erotická trilógia 50 odtieňov rozdelila svet. Jeden tábor (predovšetkým ženský) sa nevie nabažiť každej stránky a každého záberu na Jamieho Dornana (Christian Grey). Ten druhý tábor (predovšetkým mužský) zas všetko so závanom ľahkej erotiky a prázdneho príbehu zatracuje. Tak či onak, posledný diel trilógie, ktorý sa dostal do kín len pre niekoľkými týždňami valcuje kiná a milióny dolárov sa len hrnú.

Štúdio Universal si môže len mädliť ruky. Film s rozpočtom 55 miliónov dolárov si už na seba zarobil. Prekvapujúco v Amerike nie je až takým lákadlom. Tak si počas otváracieho víkendu zarobil „len“ 39 miliónov, ukazuje sa, že na vyvrcholenie erotických hier Christiana a Anastacie je skôr zvedavý zvyšok sveta. Celosvetovo si totiž film zarobil neuveriteľných 140 miliónov dolárov a tržby ešte pôjdu hore.

Universal očakáva celkové príjmy z kín na úrovni 400 miliónov, značka 50 odtieňov je stávka na istotu. A pri takýchto sumách sa už ľahko prehliadajú reči o pofidérnej kvalite celého filmového spracovania. A to údajne je v príprave ďalšie knižné pokračovanie, takže pán Grey ešte ten svoj bičík určite vytasí.

 

Kategórie:

Podobné články