zdielať

Kapitán Amerika končí! Čaká ho smrť v Avengeroch?

Kapitán Amerika končí! Čaká ho smrť v Avengeroch? - kapit  n - Kapitán Amerika končí! Čaká ho smrť v Avengeroch?
Chris Evans dáva zbohom úlohe Kapitána Ameriku. Marvel

Komiksoví fanúšikovia zo stajne Marvel zostali poriadne zaskočení správou, ktorú vypustil herec Chris Evans. Ten sa nechal počuť, že po aktuálnych dvoch dieloch Avengeroch, ktorí majú uzavrieť jednu veľkú kapitolu, dá defintívne zbohom úlohe Kapitána Ameriku, v ktorej sa predviedol v troch samostatných filmoch a dvoch príbehoch o Avengeroch. Pritom príbeh s Kapitánom patrili medzi najlepšie zarábajúce filmy od Marvelu.

Filmárom sa tak rozplýva sen o samostatných pokračovaniach s pôvodnými tvárami. Robert Downey Jr. alias Iron-Man už roky váha s účasťou na štvrtom pokračovaní. Útechou je, že sa nebráni krátkodobým účinkovaniam v iných komiksových  filmoch. Chris Hermsworth po treťom Thorovi sa rovnako nehrnie do ďalšieho zbesilého pokračovania. Preto sa čoraz častejšie špekuluje, že práve Kapitán Amerika bude ten hrdina, ktorý vo veľkom Avengers epose príde o život.

K tejto zostave sa pridáva aj Chris Evans, ten je odhodlaný zavesiť terč na klinec. Hrdinovia, ktorí stáli pri štarte mánie s marvelovskými filmami sa teda pomaly, ale iste lúčia. Do popredia sa teda budú musieť dostať noví hrdinovia, ktorí sa – našťastie – tešia veľkej obľube. Ako je nový Spiderman, Black Panther, Strážcovia galaxie alebo Ant-man. Zostane čoskoro rozšíri aj ženská sólovka o Black Widow a Kapitánke Marvel.

V tomto svete to však nepredstavuje veľkú prekážku. V komiksoch úlohu Kapitána prebrali aj iné postavy, to isté sa môže stať aj vo filmoch. Tu spočíva veľké riziko, že by nového predstaviteľa mohli diváci odmietnuť a Marvel by mohol zažiť prvý neúspech. Preto tento gigant bazíroval na účasti pôvodných tvárí, na ktoré sú diváci zvyknutí. Aká bude budúcnosť Kapitána Ameriku je nateraz otázna. Isté však je, že aj jeho čaká veľké dobrodružstvo v dvoch filmoch o Avengeroch. Infinity War sa dostane do kín už koncom apríla.

Kategórie:

Podobné články