zdielať

Fakty, ktoré skoro nikto netušil o Michaelovi Jacksonovi

Fakty, ktoré skoro nikto netušil o Michaelovi Jacksonovi - shutterstock 244216060 - Fakty, ktoré skoro nikto netušil o Michaelovi Jacksonovi
Zdroj: shutterstock

O to, že to bol jeden z najväčších muzikantov na svete vie asi každý. No mnoho faktov o jeho živote prekvapí aj skalných fanúšikov.

 

Kráľ popu žije aj po smrti

Narodil 29. augusta 1958 a žiaľ zomrel 25. júna 2009. Takto by mohlo vyzerať rozprávanie o kráľovi popu. Lenže takto sa bude písať každá jeho biografia plná známych faktov. O hudobníkovi, ktorý za svoj život predal viac ako 29 miliónov albumov a ďalšie predáva aj po smrti je však zaujímavostí celá hŕba.

 

Prvý úspech

Prvá pieseň Michaela Jacksona, ktorou zabodovala v rebríčku Billboard Hot 100 niesla názov Ben a bola nahratá v roku 1972. Teda v období, keď mal MJ len 14 rokov. Bol to neuveriteľný úspech, ktorý sľuboval život celebrity. Predpoklady sa  splnili.

 

Miloval rozprávky

O tom vie asi každý. Veď si postavil aj svoj vlastný rozprávkový ranč, ale už málokto pozná Jacksonovu najobľúbenejšiu rozprávkovú postavičku. Bol to Pinokio. Očividne ho už v detstve fascinovali nosy.

 

Fenomenálny Thriller

S touto skladbou sa spája mnoho zaujímavostí. Začať môžeme tým, že jej pôvodný názov bol Starlight. V klipe sa objavila aj playmate Ola Ray. Klip však mnohým ľuďom pripomínal malý horor a nie náhodou. V samotnej skladbe účinkovala aj hororová legenda Vincent Prince, ktorý mal v skladbe kúsok rapovej epizódy, ktorá však vo finálnej verzii chýbala. Bola vystrihnutá.

 

Neumrel sám

Keď Michael Jackson skonal, tak rozpútal internetové šialenstvo. Vďaka tomu, že všetci sa okamžite vydali vyhľadávať informácie o tejto správe, spadli servery Wikipedie, Twitter aj AOL Messenger.

 

Antigravitačné topánky

Hviezda Jacksonovho formátu má k dispozícii doping, na aký iní ani nepomyslia. Sám ich vynašiel a dal si pripraviť špeciálne antigravitačné topánky, vďaka ktorým dokázal predviesť kreácie, ktoré bežne prekračovali možnosti ľudského tela. Na druhej strane nebol vo všetkom originálny. Jeho slávny tanečný krok Moonwalk odkukal od jedného z pouličných tanečníkov, akurát ho jemne upravil.

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode