zdielať

Dosiahnu Avengeri na dve miliardy?

Dosiahnu Avengeri na dve miliardy? - thanos - Dosiahnu Avengeri na dve miliardy?
Rozdrvia Avengeri novú hranicu tržieb? Marvel

Ošiaľ okolo Avengerov a ich Nekonečnej pomaly utícha a film postupne opúšťa kinosály, aby mohol ďalšie tržby kasírovať z predaja DVD a Blu-ray diskov a najmä rôznych hračiek a suvenírov. O niekoľko mesiacov sa začne ďalšia fáza šialenstva a Marvel spustí reklamnú kampaň na štvrtých Avengerov, ktorí stále nemajú svoje meno. Dajú však definitívnu bodku za jedným veľkým filmovým celkom.

Od prvého dňa superhrdinovia mali doslova žatvu a priebehu 10 až 11 dní dosiahli magickú hranicu jednej miliardy dolárov. Fanúšikovia sa len tak hrnuli do kina, aby si aj niekoľkokrát pozreli tento megafilm. Všetko nasvedčuje tomu, že sa postupne presunie aj pomyselná hranica úspechu filmov, viaceré blockbustery už zdolali túto magickú hranicu a štúdiá sa boja, že by mohla zovšednieť.

Nový míľnik sú dve miliardy! A práve na tie majú Avengeri zálusk. Od konca apríla až doteraz len v USA zarobili 621.7 milióna dolárov. Zaujímavosťou je, že nevedia pokoriť Black Panthera. Ten v čase, keď sa premietal v amerických kinách celkovo zarobil 698.5 milióna. Lenže celosvetové tržby možno vystrelia Avengerov do výšin, ktoré doteraz sú len málo prebádané. Nekonečná vojna doteraz zarobil 1.9 miliardy dolárov! Je to o 400 miliónov viac ako ich prvé dobrodružstvo a stala sa najúspešnejším Marvel filmom všetkých čias.

K hranici dvoch miliárd sa ešte môžu vydriapať, aj keď to bude ťažké, na tržby z kín sa už nemôžu spoliehať, môže pomôcť predaj spomínaných diskov. Väčšiu šancu na prekonanie tejto hranice majú práve štvrtí Avengeri. Zvedavosť fanúšikov je po Nekonečnej vojne vybičovaná na maximum a počas budúcoročného mája sa zrejme do kín pohrnú diváci v ešte hojnejšom počte.

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode