zdielať

Hasselblad predstavil novinku, ktorá dokáže vytvoriť 400-megapixelové fotky

Hasselblad predstavil novinku, ktorá dokáže vytvoriť 400-megapixelové fotky - hasselblad h6d 400c clanokW - Hasselblad predstavil novinku, ktorá dokáže vytvoriť 400-megapixelové fotky
Predstavujeme Hasselblad H6D-400c MS. Zdroj: hasselblad.com

O švédskej spoločnosti Hasselblad sme písali už vo viacerích príspevkoch týkajúcich sa prestížnej súťaže Hasselblad Masters. Medzi výhercami tejto súťaže sa umiestnila aj slovenská fotografka Mária Švarbová.

Okrem toho, že je Hasselblad uznávaným výrobcom zrkadloviek u mnohých profesionálnych fotografov, neustále sa snaží napredovať. Tentokrát sa spoločnosti podaril naozaj úžasný kúsok. Nový fotoaparát Hasselblad H6D-400C MS má až neuveriteľných 100 megapixelov. Vďaka technológii MultiShot fotoaparát odfotí 6 záberov a pri fotení sa senzor vždy posunie o jeden pixel. Výsledná snímka má teda 400 megapixelov a rozlíšenie 23 200 x 17 400 pixelov.

Takáto paráda však aj niečo stojí. Za Hasselblad H6D-400C MS zaplatíte vyše 40 000 €. Keďže nie každý si môže fotoaparát dovoliť, Hasselblad ponúka fotoaparát aj na prenájom, pričom na deň vyjde požičanie od 199 € na deň. To všetko však bez dane, poistenia a iných poplatkov.

Zdroj: hasselblad.com

Kategórie:

Podobné články