zdielať

Vyskúšala som depiláciu cukrovou pastou

depilácia - hanna postova oha7AANDiL8 unsplash scaled - Vyskúšala som depiláciu cukrovou pastou
Vyskúšajte depiláciu cukrovou pastou. Hanna Postova

Depilácia cukrovou pastou je šetrnou formou depilácie. Hneď na úvod spomeniem, že depilácia už nie je iba vecou žien. Pokiaľ sa muži chcú zbaviť ochlpenia, cukrová pasta je možnosťou aj pre pánov.

Pre depiláciu cukrovou pastou som sa rozhodla zo 4 dôvodov:

  1. V rámci ekologickejšieho života som sa rozhodla eliminovať odpad v podobe žiletiek. Žiletky sú problematické, čo sa týka recyklácie a ročne ich minieme naozaj veľa. Predstavte si, koľko žiletiek za život použijete a skončia na smetisku.
  2. Holenie sa žiletkami zaberá veľa času a treba ho pár dní po sebe opakovať, nakoľko chĺpky rýchlo dorastajú. Depiláciou ušetrím čas aj energiu a nemusím na holenie vôbec myslieť. V salóne si môžete dať vydepilovať celé telo a máte pár týždňov pokoj.
  3. Cukrová pasta je bio prostriedok na depiláciu. Je ideálna pre citlivú pokožku, nespôsobuje poškodenie pokožky a nemá negatívne následky. Je vhodná aj pre alergikov. Skladá sa z cukru, citrónovej šťavy a vody. Dôležité je spomenúť, že sa vyrába na Slovensku (značka Nadirah). Okrem toho, že depiláciou šetrím naše životné prostredie, podporím aj slovenských podnikateľov hneď dva krát: výrobcov pasty aj salón, ktorý navštívim.
  4. Cukrová pasta nespôsobuje začervenanie, zarastanie chĺpkov, vyrážky a zapareniny.

Keď už som si vybrala prostriedok, ktorým sa chcem dať vydepilovať, už mi zostávalo si iba vybrať salón, do ktorého sa vyberiem. Som z Bratislavy a mojou voľbou bol salón SugarTouch v Petržalke. Martinka mala veľmi otvorený a profesionálny prístup. Salónik je malý, ale útulný. To čo veľmi oceňujem je aj čistota celého priestoru. Celý proces bol rýchly, príjemný (nečakala by som, že niekedy opíšem depiláciu ako príjemnú) a výsledok je užasný!

To, čo mnohých určite zaujíma je bolesť, účinnosť a ako to celé prebieha.

Bolí to? Ani nie. Je to zvláštne. Očakávala som celkom veľkú bolesť, ale nedočkala som sa. Nemôžem tvrdiť, že je to úplne bezbolestné. No nie je to ani zlé. Bolesť je neporovnateľne menšia oproti depilácii s depilačným strojčekom, alebo depiláciou voskom. To naozaj bolí. Depilácia cukrovou pastou je naozaj rýchla a takmer bezbolestná.

Funguje to? Všetky chĺpky boli preč. Po depilácii som vyše dvoch týždňov ani nemyslela na žiletku, potom mi začali rásť veľmi jemné svetlé chĺpky. Výsledok depilácie je oveľa lepší ako som čakala.

Ako to prebieha? Naozaj rýchlo. Prišla som do salóna a postup bol nasledovný: dezinfekcia, aplikácia púdru, depilácia, dezinfekcia, aplikácia Aleo vera gélu a odchod domov. Celý čas som sa cítila príjemne a teším sa na ďalšiu návštevu!

Zdroj: www.sugartouch.sk

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode