zdielať

Nezabudni na najdôležitejšiu ženu svojho života- maminu

- baby 864137 1920 - Nezabudni na najdôležitejšiu ženu svojho života- maminu

Mama je jeden z najdôležitejších ľudí, ktorých máme vo svojom okolí. Dala nám život a počas svojho života nám dáva svoje srdce. Jeden z jej najkrajších dní v roku a blíži a nezabudnite jej počas tohto dňa pripomenúť čo pre vás znamená.

Obľúbený sviatok deň matiek nám pomaly klope na dvere. Po celom svete sa tento deň oslavuje v rôzne dni a vychádza z rôznych tradícií. Napríklad v arabských krajinách sa oslavuje 21. marca a vo Veľkej Británii sa oslavuje štvrtú pôstnu nedeľu. Podobný sviatok dnešnému dňu matiek existoval dávno v Starovekom Grécku, pričom oslavoval sa ako sviatok plodnosti a matiek. Bol spojený s uctievaním pohanskej bohyne Rhey (Kybelé), ktorú považovali za matku bohov. Myšlienka oslavovať tento deň vznikla na počesť Anny Reeves Jarvisovej, ktorá v roku 1907 bojovala za práva matiek. O rok neskôr sa tento sviatok dočkal prvej verejnej oslavy. V roku 1914 vyhlásil  vtedajší americký prezident Woodrow Wilson druhú májovú nedeľu za sviatok. Doplnkom tohto sviatku je aj deň otcov, ktorý sa oslavuje vždy tretiu júnovú nedeľu.

- women 3394510 1920 1024x683 - Nezabudni na najdôležitejšiu ženu svojho života- maminu
autor: pixabay.comPrekvapte ju svojou pozornosťou nie darčekom.

Najkrajším darom je váš čas

Tento rok oslávime ako už tradične druhú májovú nedeľu, ktorá vychádza na 9. mája.  Kvety, náušnice či čokoláda vašu maminku určite potešia, ale najväčším darom, ktorý jej môžete dať je vaša prítomnosť. Prekvapte ju tým, že si spravíte na ňu celý deň čas. Zoberte ju na prechádzku alebo na výlet a rozprávajte sa s ňou. Uvarte jej dobrý obed či zavolajte ju na kávu. Zaručene sa poteší, keď jej spravíte krásny deň.

 

Kategórie:

Podobné články