zdielať

Dentálna hygiena – je nevyhnutnosťou?

zuby - pawel czerwinski a4MRm2Zbj2E unsplash e1564473123706 - Dentálna hygiena – je nevyhnutnosťou?
Návšteva dentálnej hygieny je nevyhnutnosťou pri správnej starostlivosti o chrup. Pawel Czerwinski

 Zuby sú dôležitou súčasťou spracovania potravy. Starajú sa o jej rozomletie na kašovitú hmotu a tým zahajujú prvý krok jej spracovania. Skladajú sa z troch častí – korunka, krčok a koreň. každý deň prichádzajú do kontaktu nielen s potravou ale i s miliónmi baktérií, ktoré žijú na ich povrchu a starostlivo sa starajú o poškodenie skloviny. Problémom býva najmä strava bohatá na cukry a škrob, pretože pri ich štiepení baktériami dochádza k vytváraniu kyselín narúšajúcich sklovinu.

zuby - daniel frank kdoaOFGE9QM unsplash 1024x683 - Dentálna hygiena – je nevyhnutnosťou?
autor: Daniel FrankDentálnu hygienu by ste mali navštevovať raz za pol roka.

Kolónie baktérií sa na našich zuboch prejavujú vo forme plaku. Zubný plak sa nachádza na celom zube, ale problémom je, že pomocou klasickej zubnej kefky odstránime len nepatrné množstvo a väčšina plaku zachytená v medzizubných priestoroch a v oblasti pri ďasnách ostáva v podstate neporušená a systematicky sa stará o narúšanie zubov. Technika čistenia zubov je ťažká a nik sa nenarodí s tým, že by ju bez problémov zvládal už od útleho veku. Problém rieši návšteva dentálnej hygieny.

Dentálna hygiena nie je len o vyčistení zubov počas jednej návštevy. Vďaka dentálnemu hygienikovi sa vaše zuby zbavia zubného povlaku v častiach, kam sa tak jednoducho nedostanete a zároveň sa odstráni i zubný kameň, ktorý pôsobí mimoriadne nevzhľadne. Na dentálnej hygiene sa naučíte správnu techniku čistenia zubov a to nielen pomocou zubnej kefky ale i pomocou medzizubných kefiek, jednozväzkovej kefky či pomocou zubnej nite.

zuby - yingpis kalayom By1szZOVpHg unsplash 1024x719 - Dentálna hygiena – je nevyhnutnosťou?
autor: Yingpis Kalayom Na návštevách sa naučíte správnu techniku čistenia zubov i medzizubných priestorov.

Správna starostlivosť o zuby vám zaručí nielen čistý a krásny úsmev ale je zároveň i tou najlepšou prevenciou v boji proti zubnému kazu, ktorý je priamym dôsledkom nesprávneho očistenia zubného plaku. Naleptaná sklovina má tendenciu sa stenčovať a zubný kaz prenikajúci do stredu zuba je naozaj bolestivým ochorením, ktoré vie prekvapiť.

Kategórie:

Podobné články

Volám sa Katka a už niekoľko rokov sa aktívne venujem blogovaniu a písaniu príspevkov. Som kreatívna osoba, ktorá veľmi rada skúša nové veci a objavuje nepoznané. V mojich príspevkoch sa často dočítate o celiakii, pretože s touto diagnózou bojujem už nejaký ten piatok. Hľadám nové recepty a s obrovskou radosťou vyvraciam mýty, ktoré o nej kolujú.
mmnt.sk
Close Cookmode