zdielať

Koho môžete počuť na Grape 2019? +SÚŤAŽ o 2 lístky

grape festival 2019 - danny howe bn D2bCvpik unsplash - Koho môžete počuť na Grape 2019? +SÚŤAŽ o 2 lístky
Na koho sa tento rok tešíte? Danny Howe

Ako sme avizovali v predošlých článkoch o skvelých zahraničných, ale aj menej známych slovenských festivaloch,  pripravili sme si pre vás súťaž o 2x vstupenku na festival. Nejde o žiaden iný festival ako beznádjne vypredaný GRAPE 2019.

Súťaž nájdete na našom Facebooku. Stačí zodpovedať jednoduchú otázku, nemusíte označovať priateľov, ani iným spôsobom spamovať ostatných na Facebooku. Budeme však radi, ak to urobíte 🙂

 

Na akých interpretov sa môžete na tohtoročnom Grape tešiť?

Na festivale Grape tento rok vystúpia skvelé mená. Anglická drum and bassová kapela RUDIMENTAL sa predstaví LIVE. Môžete sa tak tešiť na parádnu šou.

Kto by nepoznal tento hit od švédskej speváčky TOVE LO? Dokáže urobiť úžasnú šou a ku koncertom neraz pridá aj menší divákmi nečakaný striptíz (nejak jej to tričko takmer vždy zavadzia).

Grape samozrejme myslí aj na ostatných a nesústredí line up iba na elektronickú hudbu, objaví sa tu aj pravý anglický indie rock. THE KOOKS sa preslávili najmä ich debutovým singlom Naive.

Na Slovensku premiérovo vystúpi skvelá elektro-popová trojica CHVRCHES.

Ak máte chuť na experimentálne elektro, určite si poznačte v programe Jona Hopkinsa. Album Singularity dokonca získala nomináciu na Grammy ako Best dance/Electronic album.

Za zmienku stojí aj mladučká 21-ročná raperka IAMDDB, ktorá má prekrásny hlas.

KRUDER & DORFMEISTER. Títo otcovia downtempa produkovali hudbu ešte vtedy, keď niektorí návštevníci Grape festivalu neboli nažive.

Ako napísali sami organizátori festivalu, SUPERORGANISM je „trošku šialená skupina pozostávajúca z 8 členov pochádzajúcich z piatich krajín, žijúcich v jednom byte v Londýne, z ktorého si urobili vlastné štúdio“. Čo viac dodať, my sa už len tešíme aké vizualizácie budú ich vystúpenie sprevádzať, keďže ich videoklipy sú uletené.

 

Na Grape môžeme každý rok zažiť najmä anglických interprétov, tento rok okrem spomenutých vystúpia aj THE VACCINES, TOM GRENNAN, MAX COOPER, DANIEL AVERY, BLACK HONEY, APRE, drumandbassoví producenti ANDY C a APHRODITE. Vypočuť si môžete aj ďalších zahraničných umelcov a to na Slovensku už pravidelne vystupujúceho DUB FX (JAR), YEASAYER (US), THE BLACK MADONA (US), ADRIATIQUE (CH), WELSHY ARMS (US), HENRY SAIZ & BAND (ES), FARVEBLIND (DK), ALGIERS (US), JOYCE MUNIZ (AT), M.A.N.D.Y. (DE), FUR COAT (VE), TIJANA T (RS), PHILIPP STRAUB (AT) a ďalší.

Zo slovenských a českých umelcov sa môžete tešiť tradične na BILLY BARMAN, PARA, MALALATA, MEDIAL BANANA, KORBEN DALLAS, NOISECUT, GLEB, KATARZIA, INDY A WICH, PPE a ďalších… Kvalitný hip hop nájdete v piatok na Red Bull Rapstorm stagei a drum&bassovú nádielku na Good point stagei.

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode