zdielať

Rozprávkové sviatky na hrade so Snehovou kráľovnou

snehova kralovna - thumbnailPictureView - Rozprávkové sviatky na hrade so Snehovou kráľovnou
Zdroj: Múzeum Červený kameň

Rok 2019 by sme mohli nazvať aj rokom Snehovej kráľovnej. Táto rozprávka totiž ožíva v mnohých žánroch a nie je tomu inak ani v detskom divadle. Ak si chcete medzi sviatkami ešte výraznejšie užiť vianočnú atmosféru, ak vašim deťom bude už pod vianočným stromčekom pridlho a zatúžite po rozprávkovom výlete, vyberte sa na Červený kameň.

V dňoch pred Silvestrom si tu vychutnáte scénické predstavenia na motívy klasickej rozprávky Snehová kráľovná vo vianočne vyzdobených komnatách.

Každý rok iná rozprávka

Múzeum Červený kameň organizuje takéto rozprávky každoročne v čase Vianoc. Je to scénické divadlo, ktoré sa vždy odohráva v niekoľkých krásne vyzdobených miestnostiach hradnej expozície. Ide o obľúbenú interaktívnu formu, pri ktorej nastáva spontánna komunikácia hercov s publikom a prepojenie komediálneho potenciálu súboru s divákmi. Zážitok pre deti, ale aj pre dospelého. Na Červenom kameni takto nadväzujú na predošlé roky, kedy tu odohrali okrem iných aj rozprávku o Popoluške.

Tento rok vsadilo múzeum na hru z vlastnej dielne podľa známeho príbehu Hansa Christiana Andersena, napísaného pred takmer dvesto rokmi.

Tradičný príbeh vo sviežom spracovaní

Snehová kráľovná je, tak ako každá rozprávka, príbeh o boji dobra so zlom. Postava kráľovnej stojí v každom z mnohých spracovaní tejto rozprávky – okrem iného aj verzie s názvom Ľadové kráľovstvo. Adaptácia v podaní hercov Červeného kameňa je obohatená o ich vlastnú poetiku. Zachytávajú okamihy rozprávky, ktoré majú najsilnejší odkaz, a to bez pátosu či gýča, no zaujímavo pre malého aj veľkého diváka. Olaf, ľadová príšera, Kaj a Gerda, to sú známe postavy príbehu, ktoré stretnete aj v tomto spracovaní.

Rozprávku zažijete na hrade v dňoch 27. až 30.12.2019 v čase od 10:00 do 17:00. Ak by však samotné predstavenie ako zážitok nepostačovalo, na Červenom kameni si môžete vychutnať aj tradičné stredoveké vianočné trhy.

 

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode