zdielať

Legendy Reggae ukazujú svoje umenie na festivale Uprising

Legendy Reggae ukazujú svoje umenie na festivale Uprising - IMG 3712 - Legendy Reggae ukazujú svoje umenie na festivale Uprising
Uprising festival 2017 Autor: Simona Jurigová

Jeho atmosféra sa dostala pod kožu tisícom návštevníkom a každým rokom sa teší čoraz väčšej obľube. Festival Uprising patrí medzi najpopulárnejšie reggae festivaly sveta a návšteva tohto skvelého podujatia je zážitkom na celý život. 

Festival Uprising sa každoročne koná na Zlatých pieskoch v Bratislave. Počas svojej kariéry si získal obľubu mnohých milovníkov nielen reggae. Jeho neopísateľná atmosféra, ktorá si zakladá na pohode a relaxe je skvelou voľbou na ukončenie leta. V tomto roku si milovníci reggae môžu vychutnať festival v piatok 24. augusta a v sobotu 25. augusta. V roku 2018 oslávi Uprising už svoj 11. ročník. Svoju účasť prisľúbili známe mená ako Inner Circle či Benny Page.

Okrem zahraničných interpretov sa na festivale pravidelne predstavujú aj slovenskí interpreti. Festival Uprising má viac pódií s rôznymi hudobnými žánrami, takže na svoje si prídu nielen milovníci reggae.

Veľkolepá oslava 10. narodenín

Veľkolepý festival bol v roku 2017, keď Uprising oslavoval svoje 10. narodeniny. Návštevnici tohto ročníka si mohli vychutnať svetoznámeho Seana Paula, autora hitov Summer Paradise či Cheap thrills, ktorý naspieval spolu so Siou. Ako to už v živote chodí, aj Uprising prináša smutné momenty. Na festivale odohrala jeden z posledných koncertov francúzska skupina Irie Révoltés, ktorá krátko po koncerte ukončila svoju hudobnú kariéru. Na Uprisingoch odohrali až tri koncerty. Ako vďaku ich návštevníci privítali s krúžením bielych uterákov nad hlavou.

Legendy Reggae ukazujú svoje umenie na festivale Uprising - IMG 3727 - Legendy Reggae ukazujú svoje umenie na festivale Uprising
Autor: Simona Jurigová

Stanové mestečko je zážitkom 

Pre tých, ktorí si chcú užiť festival naplno je najlepšou voľbou stanovanie v stanovom mestečku. Atmosféra na tomto mieste je pre milovníkov festivalov neopísateľná. Návštevníci si môžu priniesť vlastný stan a keď chcú dobré miesto, odporúča sa prísť deň pred začatím festivalu. Tí, ktorí chcú zažiť festival komfortnejšie môžu využiť možnosť prenájmu stanu od organizátora. V stanovom mestečku sa nachádzajú aj toalety, sprchy či stánky s občerstvením. Pre tento festival je typický aj kulinársky zážitok, ktorý môžu mať jeho návštevníci. Počas festivalu je v ponuke široký výber stánkov s jedlami. Hostia si môžu vybrať napríklad bryndzové halušky, cigánsku pečienku ale aj ázijskú kuchyňu. Mnohí ľudia milujú tento festival aj vďaka tomu, že leží na Zlatých pieskoch, a tak sa môžu v prípade teplého počasia okúpať v jazere a užiť si festival ešte viac. Tí, ktorí sa chcú počas festivalu trošku rozhýbať si môžu zahrať aj volejbal.

Legendy Reggae ukazujú svoje umenie na festivale Uprising - IMG 3675 - Legendy Reggae ukazujú svoje umenie na festivale Uprising
Autor: Simona Jurigová

Okrem koncertov môžu návštevníci zažiť aj sprievodný program napríklad v podobe stand up comedy či maľovania na tvár.

Zimná edícia

Organizátori Uprisingu vďaka jeho obľube začali organizovať aj zimnú edíciu, ktorá sa zvyčajne koná krátko pred Vianocami.

Kategórie:

Podobné články